Имате проблем са Wi-Fi конекцијом у стану или кући – ево како да га решите
Ево неколико једноставних савета помоћу којих ћете оптимизовати своје искуство са Wi-Fi конекцијом.
У свету, где је интернет конекција за неке значајна колико и дисање, споро отварање садржаја на вебу и слаби Wi-Fi сигнали могу бити исцрпљујући.
СИГУРНО ВАС ЗАНИМА: Да ли особа може да примети ако скриншотујете њен Инстаграм стори или ДМ?
ИНОВАЦИЈЕ: Google променио име АИ четбота Бард у Џемини, покреће нову апликацију и претплату
Двадесет година друштвене мреже Фејсбук: Да ли је некадашњи "див" и даље релевантан?
Уколико добру конекцију можете да добијете само стајањем близу вашег рутера, ево неколико једноставних савета помоћу којих можете да да оптимизујете мрежу и побољшате Wi-Fi сигнал у кући.
Пре него што у потпуности окривите Wi-Fi, обезбедите да ваша интернет конекција ради без проблема.
Повежите рачунар директно на рутер преко Ethernet кабла и покрените тест брзине интернета (спеед тест). Уколико не добијате брзину која је предвиђена (или бар у границама) пакетом који сте купили, контактирајте провајдера или замените рутер/модем.
Ажурирајте firmware рутера
Увек редовно одржавајте стање свог рутера, када су у питању побољшања перформанси, функција и појачана безбедност. Проверавајте ажурирања рутера у административном интерфејсу и редовно их надограђујте.
Поставите рутер на право место
Понекада је проблем у месту на ком се рутер налази. Рутер би требало да стоји тамо где је најмања "мртва зона" за wireless конекцију. Ставите рутер у отворени простор, далеко од зидова и препрека, како бисте спречили сметње.
Проверите фреквенцију рутера
Конфигуришите рутер за оптималне перформансе пребацивањем на 5GHz опсег, уколико имате дуал-банд рутер. Овај опсег нуди веће брзине и мање сметње. Осигурајте да оба опсега користе исти SSID за беспрекорну везу између уређаја.
Промените канал за бољу брзину
Спречите мешање са конекцијама са стране избором најмање загушеног канала. Користите алате, као што је command промпт или анализатор мреже за идентификовање искоришћености канала у вашем окружењу. Ручно изаберите канал за боље перформансе, уколико аутоматско бирање није ефикасно.
Поред наведених решења, можете пробати и са уређајем за проширење домета или месх Wi-Fi системом.