WhatsApp има нову сјајну опцију – ЗАКЉУЧАВАЊЕ!
Приватност све више постаје функција која се истиче међу апликацијама за четовање, а ово примењује и WhatsApp.
Данас је енкрипција укључена према задатим подешавањима чак и на најпопуларнијим сервисима за размену порука, од Apple iMessage до WhatsAppa, док поруке које се саме бришу све више постају норма на тим платформама и њиховим мањим конкурентима, попут Телеграма и Сигнала.
У трци за увођењем нових безбедносних функција, WhatsApp имплементира ажурирање које ће задовољити кориснике који су склони безбедности.
Нова функција апликације "закључавање чета" омогућава вам скривање најтајнијих и најврједнијих тема од знатижељних очију у засебној мапи. Након што их сместите у трезор, четовима ћете моћи да приступите само помоћу шифре или ИД-а отиска прста.
Активација закључавања чета такође ће сакрити садржај те поруке у обавештењима.
У теорији, то значи да нико неће моћи да види ваше тајне или осетљиве поруке, чак и ако позајме ваш телефон или претраже ваше четове без ваше дозволе. Такође би вам могло помоћи да избегнете неугодности ако обавештење с посебним текстом стигне када је ваш телефон видљив другима.
Нова функција је једноставна за употребу. Након ажурирања апликације на најновију верзију, можете закључати чет додиром на име особе или групе и одабиром опције закључавања.
Да бисте открили те разговоре, полако повуците своју пристиглу пошту према доле и унесите своју телефонску лозинку или биометрију.
У предстојећим месецима WhatsApp планира да дода више опција за закључавање чета, укључујући закључавање за пратеће уређаје. У блиској будућности такође ћете моћи да поставите прилагођену лозинку за своје закључане разговоре која се разликује од оне за ваш телефон. Ово би могло бити посебно корисно ако желите да осигурате да поруке остану скривене од вољених особа које знају ваше уобичајене лозинке.
Најновије ажурирање долази након дебакла у вези с приватношћу за WhatsApp, због којег је платформа оптужена за шпијунирање корисника путем микрофона телефона. Twitterov инжењер изнеоје тврдњу прошле недеље, понављајући забринутост коју су поделили други корисници на webu.
Оптужбе су подстакле шефа Twittera Илона Маска да твитује како се "WhatsAppu не може веровати". Наиме, предузетник је недавно покренуо функцију шифрованих порука за Twitter.
Међутим, WhatsApp је истакао да је проблем проузрокован грешком на Андроид телефонима, коју истражује заједно с Googleom.
Наводна грешка нетачно је показала да је WhatsApp стално приступао микрофону на телефону, према платформи у власништву Мете. WhatsApp би то требало да учини само када особа упути или прими позив или сними гласовну белешку.