Због накнаде коју наплаћује Apple App Сторе избила "побуна"
Занимљиво...
Facebook се придружио све већој групи компанија које се јавно жале на Apple-ov проценат зараде који узимају преко свог App Сторе-а. Наиме, ова компанија узима 30 процената од сваке уплате која се изврши приликом куповине апликација и плаћања унутар ње.
Свој став Facebook је потврдио и у пракси, кроз своју нову функцију подршке за креирање комерцијалних online догађаја. Компанија је објавила да ће подржати пословање компанија које се боре да у овим измењеним условима остваре неки профит, па најмање годину дана неће наплаћивати проценат за организовање тих догађаја. То значи да ће компаније које се одлуче за овакву врсту догађаја моћи да задрже за себе сву зараду коју остваре преко web и Андроид апликација.
Ево шта можемо да очекујемо од "Apple Watch Сериес 6"
НЕВЕРОВАТНО! Први телефон са камером ИСПОД ЕКРАНА ДОЛАЗИ, ево када га можемо очекивати...
Huawei постао највећи произвођач мобилних телефона
Међутим, то неће бити случај са иОС-ом, јер Apple узима свој проценат од сваке уплате у свакој апликацији која се налази на App Сторе-у. Facebook је био веома директан у начину како је то јавно обзнанио. Рекли су да су контактирали Apple и замолили их да смање свој проценат од 30 одсто, или да корисницима омогуће да плаћање изврше кроз Facebook Pay систем, како би компаније могле да остваре што већу зараду. На жалост у оба случаја одговор је био негативан. Зато се и на апликацијама за иОС и Андроид налазе различите информације које корисници добијају приликом плаћања.
До овога је дошло само 24 часа након што је Фортините уклоњен са App Сторе-а, јер је Епиц Гамес активирао нов начин плаћања у њиховој хит игри, покушавајући да „заобиђе“ Apple-ov високи проценат. С обзиром да је одмах након тога покренута и тужба против Apple-a, изгледа да је Епиц Гамес већ дуже време планирао да уради тако нешто и да је имао спреман одговор на Apple-ovu реакцију.
Из Apple-a су објавили да су правила уведена још од тренутка када је App Сторе покренут и да они не планирају да их мењају, јер су дизајнирана како би обезбедили боље искуство корисника и избегли ситуације да се преузму апликације које не раде.