Да ли је ово доказ да је један од НАЈВЕЋИХ ПИСАЦА свих времена био ПЛАГИЈАТОР?
Шокантно откриће.
Програм који проверава да ли су ученици у саставима копирали туђе текстове показао је да је необјављени рукопис из 1567. године вероватно послужио као извор за више од 20 делова драма Вилијама Шекспира. Независни научник Денис Мекарти и професор Колеџа “Лафајет” Џун Шлитер верују да је дело Џорџа Нота под насловом “Кратка расправа о побуни" (А Бриеф Дисцоурсе оф Rebellion ) послужило као инспирација за неколико чувених дијалога у Шекспировим делима, након што су их тестирали путем програма за детектовање плагијата "WCopyfind".
ПО КУЛТНОМ РОМАНУ: Снимљена нова верзија "Фаренхајта 451" (ВИДЕО)
У више од 20 пасуса, укључујући и пророчанство Луде у трагедији “Краљ Лир” и поређење раса паса са различитим класама мушкараца у “Макбету”, научници су препознали Нортово дело.
- До сада још ниједан стручњак за Шекспира није проучавао рукопис и вероватно га је мало ко прочитао. Наша анализа међутим, показује да ова расправа не само да је једини постојећи, вероватно некопирани, документ који је битно утицао на Шекспиров канон, већ и један од текстова који су највише утицали на њега - пишу научници у новој књизи објављеној у сарадњи с Британском библиотеком.
ШОКИРАО ЈАВНОСТ! Лазар Ристовски одлучио да се повуче!
Као пример научници наводе уводни монолог Војводе од Глостера у драми “Ричард ИИИ”, где је програм детектовао осам термина који се налазе "веома близу један другом": стакло, пропорција, лепо, одлика, деформисан, свет, сенка и природа. Пошто су те речи - које се појављују међу 77 речи у Нортовом рукопису и међу 92 речи у Шекспировом - пропустили кроз базу података о 60.000 енглеских дела, Mekkarti и Шлитерова нису успели да нађу ниједно у коме се у само једном пасусу од 200 речи појављује тих осам речи.
Хвала ти за БЕТМЕНА! Преминуо познати продуцент у 104. години!
Научници тврде да “вероватноћа случајног преклапања тих појмова износи један према милијарду”. Иначе, Шекспир се према више различитих извора, сматра за највећег писца на енглеском језику и драматурга светског гласа. Опус Шекспирових дела која су сачувана до данас састоји се од 38 позоришних комада, 154 сонета, две дуге наративне и неколико других поема. Његови позоришни комади су преведени на многе живе језике и приказују се свуда у свету чешће него било који други.
Изгубљена слика СЛУЧАЈНО пронађена током инвентара! Чувени Моне враћен у Јапан!
Мало писаних сведочанстава је остало о Шекспировом приватном животу, те постоје многобројна нагађања око његове сексуалности, верских убеђења и да ли су дела која му се приписују стварно његова.