"ХИПНОЗА ЈЕДНЕ ЉУБАВИ": Нова драма Душана Ковачевића на сцени Звездара театра
Велики повратак Анице Добре.
Представа "Хипноза једне љубави" у режији Душана Ковачевића који је и аутор текста, биће одржана 17. фебруара у београдском Звездара театру, Улица Милана Ракића 38. Главне улоге у овој представи играју Љубомир Бандовић, Аница Добра, Нина Јанковић, Драган Петровић Пеле, Урош Јаковљевић и Иван Михаиловић.
Аутор представе, Душан Ковачевић, рекао је да је "Хипноза једне љубави" прича о породици и заљубљености, али да се бави и великим проблемом са којим се Србија суочава.
- То је прича о породици шумара и његове супруге, о сину који је већ у Канади и ћерки која планира да оде. Скоро свако има некога ко је отишао и негде је у свету. Ако овако будемо наставили, можда и српски језик постане други званични језик, а Срби национална мањина - рекао је Ковачевић.
Он је напоменуо да ништа није у реду што се тиче демографске слике у српском друштву. Ипак, потрудио се да то представи кроз елементе комедије, јер му, како је рекао, није циљ да људи после изласка из позоришта скачу под аутобус.
Љубомир Бандовић, која игра оца Ранка, шумара, рекао је да с нестрпљењем чека премијеру, а Аница Добра, која у представи тумачи његову супругу Соју, казала је да је пресрећна што после читавих 25 година игра пред београдском публиком у театру.
- Све је сада другачије, од позоришта до државе, и то нам даје крила да боље радимо. Пристала сам да радим и пре читања текста, јер је Душков позив (Душана Ковачевића) привилегија - рекла је Аница Добра.
Драган Петровић Пеле у представи игра војног лекара Васу, Урош Јаковљевић његовог сина Драгија, а Иван Михаиловић игра младића Маја. Млада глумица Нина Јанковић тумачи улогу Сојине и Ранкове ћерке Миле. Радња се дешава у кућу у планини, у готово нетакнутој природи.
Представом "Хипноза једне љубави" Звездара театар учествује у обележавању 175 година од оснивања Друштва српске словесности Јована Стерије Поповића и Анатасија Николића, из кога ће проистећи све најважније институције културе у Србији, а међу њима и Српска академија наука и уметности.
Прочитајте ОВДЕ шта је Џон Ленон тражио од Јосипа Броза Тита.