Представа ДЕЦА НА ИНТЕРНЕТУ 2 у четвртак у Дому омладине
Четвртак 11. јануар 2018. године са почетком у 20 часова.
Програм едукативних позоришних представа за тинејџере, који организују Дом омладине Београда и Студио Центар. Улазнице су у продаји преко Евентим мреже, веб и Фејсбук странице Студио Центра. Цена улазница у слободној продаји је 500 динара, док су за школске и групне посете обезбеђени додатни попусти.
Нова представа Студија Центар, која се бави темом злоупотребе деце на Интернету.
ТОНЕ У ИДИОТИЗАМ! Хрватски лист коментарима о "Сенкама над Балканом" изазвао море реакција
Крајем 2012. године Студио Центар је реализовао једну од најуспешнијих позоришних представа за младу публику „Деца на интернету“, која се кроз четири различите приче бавила злоупотребом деце на интернету. Представа је играна пуне три године и видело ју је више од 3.000 гледалаца.
Пет година касније, одлучујемо се да направимо нову представу, која ће, пратећи нове технолошке трендове обрадити исту тему али на нови начин. Кроз три истините приче, које су се догодиле у последњих годину дана у Београду и другим градовима у Србији, покушаћемо да представимо младој популацији које су то највеће опасности које вребају на интернету, највише на друштвеним мрежама. Поред саме представе, учесници у представи, а касније и гледаоци, проћи ће кроз низ едукативних радионица и предавања, како би едукација младих била што комплетнија.
ЧАК ДЕВЕТ РОМАНА: Објављен је УЖИ избор за престижну НИНОВУ награду! Међу њима нашли су се...
Текст и режија: Ненад Радовић
Асистент режије: Нађа Марјановић
Музика: Богдана Келча
Продукција звука: Владимир Пејковић
Прича: “У КАНЏАМА ПЕДОФИЛА”
Стефан / Бранимир (16/50) Љубан Марић / Антоније Петровић
Анђела (14) Маја Марин / Нађа Стјепановић
Нина (14) Малена Јовановић / Теодора Марковић
Бранкица (15) Нина Ђорђевић
Теодора (15) Мила Миљковић / Тамара Радовић
Вера (13) Бојана Кужет / Анастасија Митић
Габријела, Верина мајка Милица Терзић / Нађа Марјановић
Инспекторка Дијана Белошевић / Катарина Зорић
Три девојчице упадају у замку педесетогодишњег педофила, који путем друштвених мрежа покушава да их заведе. Најхрабрија међу њима, обратиће се за помоћ мајци, која ће у сарадњи са полицијом открити монструма који је део великог регионалног педофилског клана.
Прича: “ПЛАВИ КИТ”
Филип (15) Димитрије Тодоровић / Марко Миљковић
Немац (15) Андреј Томин / Растко Врањковић
Суна (17) Нађа Марјановић
Прича о дечаку, зависнику од интернет игрица, који бива условљен да започне озлоглашену игру “Плави кит”. Кроз педесет задатака, који се стављају пред њега, дечак почиње да извршава најстрашнија наређења, кроз која ће бити потпуно сломљен – психички и физички. Захваљујући пријатељу који у последњем тренутку схвата озбиљност ситуације, дечак пре извршења последњег задатка (самоубиство), успева да прекине играње ове језиве игре.
Прича: “УНИШТЕЊЕ”
Миона (12) Ана Кнежевић / Ксенија Жугић Дацић
Чеда, Мионин брат (10) Андреј Томин
Нада, Мионина другарица (12) Катарина Ивановић / Јована Милак
Ивона, Мионина другарица (12) Маша Петровић / Анка Аћимовић
Алекс, дечак (13) Никола Ђорђевић / Павле Вилотијевић
Девојчица, која је одбачена од стране својих другарица, проналази утеху у четовању са једним својим вршњаком преко једне друштвене мреже. Не слутећи, да јој тај вршњак није пријатељ, постаје жртва вршњачког насиља из којег не може да се извуче.
Све три приче, говоре о непажњи младих људи, као и о непознавању правила понашања на интернету. Такође, приче јасно стављају до знања колико је улога родитеља и наставника важна када је ова тема у питању. Представа је намењена свој деци, која су почела да користе интернет, као и наставницима и родитељима који морају да буду упознати са свим опасностима, како би на време могли да спрече да њихова деца буду жртве интернета.
Овом представом Студио Центар и Дом омладине Београда желе да на директан начин упозоре све на опасности које вребају на интернету, али и да пошаље поруку, како се на интернету заштити. Шаљемо јасну поруку да свакоме ово може да се деси и да је важно реаговати одмах, како последице не би биле трагичне.
Након извођења представе, биће вођени разговори са публиком и ауторима представе, на којима ће гостовати многобројни стручњаци из ове области.