ТУГА НЕ ЈЕЊАВА: 40 дана од смрти Милене Дравић, а сви су зајецали кад су видели шта је донела Сека Саблић
Симболично...
Велика српска глумица Милена Дравић преминула је у 79. години. На четрдесетодневни помен дошао је брат Раде, као и многи пријатељи и колеге, између осталих и Јелена Ђокић, Бранка Петрић, Петар Бенчина, Воја Брајовић.
Кума Сека Саблић, донела је корпу жутог цвећа, које симболизује вечно пријатељство и спустила на Миленин гроб.
Једна од највећих српских и југословенских глумица Милена Дравић сахрањена је у Алеји заслужних грађана на Новом гробљу у Београду. У присуству породице, пријатеља, колега и поштовалаца, легендарна глумица сахрањена је крај свог супруга глумца Драгана Николића.
Милена се налазила у Клиничко-болничком центру Бежанијска коса на лечењу, лекари су све покушали али није било спаса. Пре две и по године остала је без супруга Драгана Николића и од тада се борила са болешћу. Овог лета је боравила у Пули и на Палићу где је промовисана монографија о њој. Једна је од највећих глумица које су Србија и Југославија имали.
Преко 20 година брака, али ипак КРАЈ: Разводи се Роберт де Ниро
Милена Дравић рођена је 5. октобра 1940. у Београду. Филмска, позоришна и телевизијска глумица, слови за највећу диву на простору бивше Југославије.
Одиграла је двадесет позоришних улога у представама разних позоришних продукција од којих су многе вишеструко награђиване а неке игране и по више од петнаест година, и по ИМДб-у 159 филмских iI ТВ рола.
Четири и по деценије била је у браку са глумцем Драганом Николићем (1971 – 2016), од 1967. до 1969. са редитељем Војиславом Коканом Ракоњцем (1935-1969) И 1960/61 у краткотрајној брачној заједници са редитељем Младомиром Пуришом Ђорђевићем.
На овим просторима једини је добитник глумачке награде на престижном Канском фестивалу, која јој је припала за улогу у филму "Посебан Третман" Горана Паскаљевића по сценарију Душка Ковачевића.
Добитник је низа најпрестижнијих награда међу којима су “Златна ружа” на Фестивалу у Венецији, “Златна Харидба” на фестивал у Таормини , “Златни лаћено” у Авелину, више Златних И Сребрних Арена на Пулском фестивал, “Добричин прстен”, “Павле Вуисић”, “Статуета Јоаким Вујић”, “Златни печат” Југословенске кинотеке, “Београдски победник” и друге.
Међу наградама које додељују медији издваја се признање “Вечерњих Новости” - “Глумица века” (уз Миру Ступицу).