Ово је једна велика љубавна прича о чувеном злочинцу за ког НИКАД не бисте помислили да може да ВОЛИ
Да се човек најежи...
Стефани Исак била је Хитлерова опсесија и никад узвраћена љубав. Две године старија девојка из средње класе за њега је отеловљавала највећу могућу женственост.
- Желео је наизглед ненадано да се појави на местима где његова младеначка муза шета, брижљиво прати куда иде, посматра је и тако настоји да успостави контакт. Хитлеров пријатељ из детињства Аугуст Кубизек из првог реда посматра љубавне маневре гимназијалца из Линца. Адолф га је један дан повукао за руку и упитао шта мисли о плавокосој и виткој девојци која хода Ландштрасеом руку под руку с мајком. За Адолфа је све већ било јасно, рекао је пријатељу: “Треба да знаш да сам заљубљен у њу” - пише Дајан Дакре у својој књизи Жене диктатора о љубавним јадима младог Адолфа.
На уградњу ЛАЖНИХ ТРБУШЊАКА је потрошио 3 МИЛИОНА ДИНАРА! Погледајте како ТО изгледа (ФОТО)
Стефани многи гледају и жуде за њом. Отменог је изгледа, висока и витка, а лепу густу косу чешља у пунђу. Очи су јој снажне и изражајне. Изузетно је лепо одевена, а по изгледу се види да је из добре породице.
- Сваки дан долази на место где се она шета да би јој се дивио. Хитлер је не поздравља и усуђује се с њоме разменити само покоји поглед. Ускоро јој се у шетњи придружио неки младић, што је тајног обожаватеља избацило из такта, али Кубизек га обавештава да је то брат лепе Стефани, па се умирио. Међутим, Адолф још не успоставља контакт с њом. Гледа је дуже, а њој се каткад догоди да узврати осмехом том обожаватељу. Кад прими ту ситну награду “све на свету постане добро и лепо и складно”. Хитлер је тада срећан, истински срећан. У супротном кад га игнорише, утапа се у чемеру и спреман је уништити и себе и цели свет - стоји у књизи Дајане Дакре.
Комшиница Дијана га ухватила како ГУРА П*НИС у жичану ограду и ЗАДОВОЉАВА СЕ! Одвратан је
Она га једноставно мора волети, у то је сигуран. Хитлер без оклевања знакове њене очигледне незаинтересираности за њега тумачи као “намерну диверзију како би сакрила своје снажне осећаје”. Заљубљен је па свет тумачи у светлу сопствених захтева. Ипак, још увек одбија да јој приђе. Шта би јој рекао? “Добар дан, зовем се Адолф Хитлер, немам занимање…” То му се чини апсурдним. Свој пројекат одлаже за рок у далекој будућности – кад постане академски сликар. Уверен је да Стефани нема других жеља него да га чека док је не буде запросио.
Аугуст Кубизек, којег је Хитлер упознао у Линцу једини је забележени пријатељ из његове младости. Обојица су сањали о каријери уметника и обожавали Вагнерова дела. Кубизек и Хитлер су заједно отишли у Беч, али за разлику од будућег нацистичког диктатора Густл, како га је звао Хитлер, уписао је бечки конзерваторијум и завршио га. Хитлер никад није успео да се упише на ликовну академију.
Мало пре Кубизекове смрти објављена је његова књига “Млади Хитлер којег познајем”
- Увек је говорио да ће “попричати с њом сутра”, али сутра никада није дошло, а недеље, месеци и године прошли су без икаквог покушаја да промени стање које га је тако мучило. Наравно, да је икада дошао у прилику да поприча с њом, увидео би да је Стефани обична тинејџерка, а не реинкарнирана Валкира која дели његове наде, идеале и планове. Ипак, то би га вероватно разбеснило, јер у његовом уму ова иначе сасвим обична аустријска девојка била је савршена, и било какво одступање од тог идеала би га испунило неописивим јадом - описао је стање свог пријатеља Кубизек.
Неко време је замишљао како би је отео, али не зна баш куда би је одвео и од чега би после живели. Затим размишља и о самоубиству у којем би га, јасно, пратила и Стефани.
- Последња епизода ове љубави на даљину догађа се током фестивала цвећа у Линцу који се одржава сваке године у пролеће. Стефани која је у поворци с колима дарује му ружин пупољак. Свет се Адолфу никада није чинио тако лепим.
- "Она ме воли! Видео си! Она ме воли!”. Тај цвет ће чувати попут реликвије. У тренутку кад је морао да напусти свој град 1907. године напокон је смогао храбрости да јој напише писмо у којем јој свечано објављује да одлази у главни град аустријског царства где намерава да студира сликарство - наводи у књизи Дакре.
(18 ) Певачица Селма Бајрами СКРОЗ ГОЛА! Али њене ГРУДИ... људи моји! (ФОТО)
Hitler's фирст лове was а jew woman намед Стефание Исак. #Fact pic.twitter.com/oKbgqBid4T— Brianna Муниз (4th) (@CountryBrianna) March 10, 2016
Стефани је примила писмо у којем јој будући сликар предлаже брак, али потпуно је збуњена јер не зна ко га је написао. Хитлер се није потписао. Она се уопште не сећа мушкарца који ју је стрпљиво следио улицама Линца и никад јој није пришао.
- Њој могу захвалити за најчистији сан у свом животу - рећи ће он.
Исте године Адолфу је умрла мајка од рака дојке, три дана пре Божића. Он је тада имао 18 година. Напустила га је жена која га је увек умиривала љубављу и безусловном присутношћу. Хитлер ће отад непрестано тражити женско друштво. У његовим очима су оне само благост, а мушкарци крутост.
На Новом Београду нападнут Војин Ћетковић
Стефани се касније удала за Максимилијана Рабача, младог војног припадника оружаних снага у Бечу, па тако и добила презиме које није јеврејско. Преживела је Други светски рат, не знајући да је један од највећих злочинаца у историји гајио осећања према њој.
Сматра се да Хитлер никада није ни сазнао да је Стефани била Јеврејка, а наводно она уопште то и није била премда јој девојачко презиме Исак звучи јеврејско. Историчари се слажу да Хитлеру чињеница да је можда била Јеврејка, тада уопште није била важна.