Шкотска и Швајцарска поделили плен на радост "сајџија"

19.06.2024. 23:03
Škotska - Švajcarska
Шкотска - Швајцарска / Извор: Танјуг/АП Пхото/Андрееа Alexandru

Шкотска и Швајцарска су поделили плен у утакмици другог кола А групе Европског првенства, 1:1 (1:1).

После не баш атрактивне утакмице у Келну више разлога за задовољство има селекција коју са клупе предводи Мурат Јакин.

Швајцарска после две рунде има четири бода и практично је изборила пласман у нокаут фазу шампионата Европе. Са друге стране, репрезентацији Шкотске остаје нада да ће после дуела са Мађарском у трећем колу ухватити последњи воз за пласман међу 16 најбољих селекција Старог континета.

"Сајџије" су имале иницијативу у раној фази утакмице, али први гол на стадиону Келна су постигли Шкоти. Робертсон је покренуо контранапад, Мекгрегор асистирао Мектоминеју, а везиста Манчестер јунајтеда је оштро шутирао. Лопта је на путу до гола закачила Шера, променила смер и голман Сомер је био немоћан да спречи вођство селекције са Острва, 1:0 у 13. минуту.

Швајцарска је брзо одговрила и то преко Џердана Шаћирија који је искористио грешку одбране Шкотске и са 18 метара оштрим ударцем смеестио лопту у рашље гола Гана, 1:1 у 26. минуту.

Швајцарска је до краја меча постигла још два поготка која су са правом поништена (Ндоје и Емболо), а најближи голу из регуларне позиције су били Шкоти у 67. минуту када је Хендри погодио стативу после одличне асистенције Робертсона.

Шкотска - Швајцарска 1:1 (1:1)

Стрелци: Мектоминеј у 13. минуту за Шкотску - Шаћири у 26. минуту за Швајцарску.

Шкотска: Ган, Ралстон, Хендри, Хенли, Тирни (од 61. Мекена), Робертсон, Гилмур (од 79. Меклин), Мекгрегор, Мекгин (од 90. Кристи), Мектиомини, Адамс (од 90. Шенкланд).

Швајцарска: Сомер, Шар, Родригес, Акањи, Видмер (од 86. Стергију), Варгас (од 75. Ридер), Фројлер (од 75. Сијеро), Џака, Абишер, Шаћири (од 60. Емболо), Ндоје (од 86. Амдуни).