Кек: Србија је одличан противник, имаћемо тежак посао

19.06.2024. 21:19
Matjaž Kek
Матјаж Кек / Извор: Танјуг/АП Photo/Matthias Schrader

Селетор Словеније Матјаж Кек рекао је данас да је Србија одличан противник и да ће његова екипа имати тежак посао сутра од 15 часова у Минхену, у мечу другог кола групе Ц Европског првенства.

Словенија у меч улази са бодом после ремија 1:1 против Данске, док је Србија без бода после пораза од Енглеске. Кек је рекао да ће много тога утицати на коначан исход меча.

- Знам да 11 фудбалера које будем одабрао неће бити довољно. Потребна нам је клупа, због агресивности и високог темпа какав се очекује, а пробаћемо да га задржимо свих 90 минута - рекао је Кек на данашњој конференцији за медије.

Кек је свестан да је ривалитет селекција већи јер долазе из бивше заједничке државе Југославије.

- Разумем велики ривалитет, јасно ми је шта значе бодови обема екипама, али сам сигуран у сјајну атмосферу. Морала би да буде таква, иако није увек случај. Ипак долазимо са простора бивше Југославије, што појачава ривалитет, међутим, важно је да напоменем да је Србија одличан противник и да ћемо имати тежак посао. Битно је да поштујемо противника, али и себе - додао је Кек.

Селектор Словеније је констатовао да се екипе одлично познају јер су пре две године играле два меча у Лиги нација. У Београду је Србија славила 4:1, док је у Љубљани било 2:2

- Живимо у времену кад је тешко било шта сакрити. Стално смо "под рефлекторима", сваки детаљ је доступан и може да се сазна. Видело смо Србију против Енглеске и делује да је заслужила више. Биће сигурно добра утакмица, а славиће онај ко буде храбрији и уверенији. Пробаћемо то да урадимо на наш начин, знамо у чему смо добри, исто као што смо упознати са квалитетима српског тима. На крају крајева, погледајте ФИФА пласман, то говори само за себе. Словенија није, нити је била фаворит ове групе - истакао је Кек.

Селектор Србије Драган Стојковић је раније данас рекао да су "орлови" решени да победе сутра. Кек не види проблем у тој изјави.

- Није то преамбициозно. Селектори такве ствари морају и да кажу. Ми Пиксија стварно поштујемо, али исто размишљамо. Свесни смо снаге српског тима, али желимо да покажемо да смо заслужено у Немачкој. Надам се да ће моја екипа расти из минута у минут - закључио је Кек.