ФУРИЈА САВЛАДАЛА ИТАЛИЈАНЕ: Калафјори аутоголом послао Шпанију у наредну фазу

20.06.2024. 23:01
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Танјуг/АП Пхото/Андрееа Alexandru

Фудбалери Шпаније савладали су минималним резултатом 1:0 селекцију Италије у другом колу групе Б на Европском првенству у Немачкој и тако се пласирали у другуг фазу на шампионату Старог континента. Пропустили су Шпанци много прилика, а до победе су стигли аутоголом Калафјорија у 55. минуту.

Шпаније је доминирала током првог полувремена. Фурија је запретила већ у 2. минуту преко Педрија, али је његов ударац главом одбранио Донарума. Наставила је Шпанија са нападима, а у 10. минуту је Вилијамс главом био непрецизан после убацивања Морате. Италијани нису успевали да организују прави напад и све се свело на неке njihovew јалове покушаје из полуконтри. У 24. минуту нова опасност за гол Италије, Мората је шутирао искоса, али је Донарума успео да заустави његов покушај.

Само минут касније, Фабијан Руиз је снажно шутирао са скоро тридесет метара, а Донарума је успео да лопту закачи таман толико да онба оде преко пречке. Фурија је наставила дса напада у таласима, Руис је у 41. минуту пробао безуспешно. Италија је тек у судијској надоканди упутила први шут ка голу, али Кијезин покушај није био опасан.

Тамо где су стали у првом полувремену са нападима, Шпанци су наставили и у другом. У 52. минуту Кукуреља је одиграо повратну лопту Педрију који је шутирао поред гола, а минут касније је исти играч још једном покушао, али је Донарума успео да заустави њего ударац. Два минута касније Шпаније је коначно стигла до вођства, али захваљујући аутоголу Калафјорија. ВИлијамс је оштро убацио на петерац, лопта је на свом пуиту закачила Морату и Донаруму и одбила се од Калафјорија у гол у 55. минуту.

Нису се Шпанци заустављали. У 58. минуту Мората је шутирао са 20 метара, а Донарума лопту избацио у корнер после којег је и Ле Норман шутирао, а Италијани лопту избацили са гол линије. Два минута касније Јамал је шутирао, а лопта је замало завршила поред гола Италије. Италијани су могли да буду захвални што је само једна лопта завршила у мрежи пошто је у 71. минуту Вилијамс погодио пречку. Колико су Италијани били немоћни говори и да су први корнер извели тек у 86. минуту. У судијској надоканди Перез је два пута шутирао, али је оба пута Донарума успео да сачува свој гол, а без обзира на то ШПаније је стигла до заслуженог тријумфа и пролаза у наредну фазу.

УЕФА без милости, нове казне за ФСС
FSS

25.07.2024. 10:00
УДАРИЛА СЛАВА! Мало му 1,7 милиона евра, Јамал тражио од Барселоне повећање
Lamin Jamal

20.07.2024. 10:40
КУКУРЕЉИ ЗАКУКАО ФРИЗЕР: Шпанац испунио обећање - КОМПЛЕТНО ЈЕ ПРОМЕНИО ИМИЏ (ФОТО)
Kukurelja

19.07.2024. 13:58
ВИШЕ ОД ПОЛОВИНЕ ШПАНАЦА: Изабран идеалан тим Европског првенства
Fudbaleri Španije i Engleske

16.07.2024. 15:17
"ЈА МУ НЕ ВЕРУЈЕМ" Богдановић проговорио о Пешићу и његовом одласку са клупе Србије

16.09.2024. 19:52
СКАНДАЛ! НАПАДНУТ ВИСОКИ СРПСКИ ДИПЛОМАТА Албанци чули да прича наш језик, па НАСРНУЛИ НА ЊЕГА - један од нападача покушао да побегне