ИСТОРИЈА ЈЕ ИСПИСАНА: Грузија срушила Португал за осмину финала!

26.06.2024. 23:01
Ronaldo i Kvaračkelija
Роналдо и Кварачкелија / Извор: Танјуг/АП photo/Alessandra Тарантино

Фудбалери Грузије су победили Португал резултатом 2:0 у трећем колу Европског првенства.

Грузија је резултатом 2:0 победила Португал и не само да је дошла до своје прве победе икада на ЕУРО већ су се пласирали у другу фазу!

Још пре почетка утакмице је било јасно да Португалци са две остварене победе сигурно иду даље и да не морају да се залећу превише на овој утакмици, али да Грузини морају да иду на све или ништа.

То се и догодило. Кварацкелија је искористио прву прилику и већ у другом минуту донео вођство Грузији прецизним ударцем у малу мрежу.

Био је то пети најбржи гол у историји Европског првенства.

Имала је Грузија још само једну опасну прилику у првом полувремену када је Диого Коста морао да реагује, али се Португал одбранио и остатак времена провео нападајући гол Грузије.

Низале су се шансе једна за другом, али голова није било. Оно чега је било су жути картони јер је Роналдо добио један због жустре реакције на судијску одлуку, а Нето због симулирања.

Португал је био баш близу изједначења у 46. минуту.

Роналдо је из петерца претио после корнера, али се одлично снашао голман Мамардашвили и одбранио тај покушај. Уследио је корнер, поново је претио Роналдо, а лопта је отишла у гол аут. Извукла се Грузија у овој ситуацији.

Изабраници Вилија Сањола су после почетног притиска успели да помере тежиште игре према половини ривала и у 55. минуту су добили пенал, који је скривио ужасни Антонио Силва.

Одговорност је преузео Микаутадзе и сигурним ударцем са 11 метара матирао Кошту, за 2:0.

Потом је Консеисао замало био непрецизан у 62. минуту, а Грузија је све могла да реши у 72. Чакветадзе је сјајно истрчао контру по десној страни, одлично је то изгледало и шут је био веома снажан, али ипак замало непрецизан.

У финишу напади Португалаца, велике шансе Семеда и Конеисаа, сјајна одбрана Мамардашвилија после "бомбе" Далоа, али лопта просто није хтела у гол Грузина, који ће овај шампионат "златним словима" уписати у своју фудбалску историју.