ЕУРО, ПЕТИ ДАН: Турска сломила отпор Грузије, Португалци у финишу бољи од Чешке

18.06.2024. 17:21
EURO 2024, PETI DAN
ЕУРО 2024, ПЕТИ ДАН / Извор: SrbijaDanas/Shutterstock

Поштовани читаоци пратили сте дневни лајв блог петог дана првенства Европе које се одржава у Немачкој.

Данас су одиграна два дуела којим је затворена прва рунда такмичења.

22:53 Крај! Португалија је успела да савлада Чешку са 2:1. Иако су Чеси повели голом Провода, нису успели да сачувају ни бод.

22:49 Ипак је Порутгал успео да поведе са 2:1, а овог пута је све регуларно. Франциско Консеисао савладао је голаман Чешке Станека.

22:45 Постигао је гол Дијого Жота, али је поништен због офсајда у којем се налазио Роналдо.

22:27 Узвраћа Португалија. Имали су доста среће пошто је Хранач постигао аутогол.

22:20 Гол! Води Чешка. Лукас Провод је погодио мрежу са дистанце у 62. минуту.

21:47 Без голова је после првих 45 минута меча Португалије и Чешке.

21:35 Португалци су бољи ривал у првих пола сата. Кристијано Роналдо је промашио најбољу прилику. Истакао се Станек у ситуацији један на један. Чеси прете углавном из контре.

21:00 Почео је дуел на "Ред Бул Арени" у Лајпцигу.

20:32 Познати су и састави за дуел Португалије и Чешке.

ПОРТУГАЛИЈА (3-5-2): Диого Коста – Далот, Пепе, Рубен Дијас – Кансело, Бернардо, Бруно Фернандес, Витиња, Нуно Мендес – Роналдо, Леао.

ЧЕШКА (3-5-3): Станек – Холеш, Хранач, Крејчи – Цоуфал, Шулц, Соучек, Провод, Доудера – Кухта, Шик.

19:56 Турска је победила Грузију резултатом 3:1. Са два изузетна поготка Мулдура и Гулера, а на крају и зицером Арктуркоглуа, Турци су успели да савладају жилаве Грузијце. Кварацкелија је подбацио, а једини погодак за тим Вилија Сањола дело је Микаутадзеа.

19:55 Арктуркоглу решава питање победника. Сви Грузијци су били у казненом простору Турске, севнула је контра и у 90 7. минуту игре празан гол је погодио фудбалер Галатасараја за 3:1.

19:24 Гулер! Нови фантастичан погодак турске репрезентације. Сјајан ударац са дистанце за нову предност тима Вићенца Монтеле, на 25 минута до краја меча.

19:20 Узбудљиво је почело и друго полувреме. Турска има иницијативу, док Грузија прети из контре.

18:46 Претили су и једни и други у завршници полувремена, али није дошло до промене резултата и судија Факундо Тељо је послао фудбалере на 15. минутну паузу.

18:32 Гол! 1:1. Микаутадзе поравнава. Сјајан меч у Дортмунду.

18:29 Имали су среће Грузини. Јилдиз је погодио мрежу, али је овај гол поништен после ВАР провере. Остаје 1:0 за Турску.

18:25 БОМБА! Мерет Мулдур волеј ударцем доноси предност Турској.

18:21 Турска је одмах кренула силовито и много је бољи ривал у уводном делу меча. Ајхан је имао најбољу прилику, али се испречила статива после његовог ударца са дистанце.

18:00 Поред свих проблема почео је дуел Турака и Грузина.

17:46 Потукли су се навијачи Грузије и Турске непосредно пре почетка утакмице. Две навијачке групе су биле смештене на непосредној удаљености на "Вестфалену", када је избио физички сукоб између њих.

17:19 Меч Турске и Грузије се игра у Дортмунду, а питање је да ли ће уопште бити одигран. Наиме, стадион "Сигнал Идуна Парк" има проблема са великом количином воде која се слива са крова. А сем тога у Дортмунду киша лије као из кабла.

17:10 Познати су и састави за први меч дана.

ТУРСКА (4-2-3-1): Гунок - Мулдур, Акајдин, Бардакџи, Кадиоглу - Ајхан, Чалханоглу - Гулер, Кокџу, Јилдиз - Јилмаз.

ГРУЗИЈА (5-3-2): Мамардашвили - Какабадзе, Кверкелија, Кашија, Двали, Титаишвили - Кочорашвили, Меквабишвили, Чакветадзе - Микаутадзе, Кварацкелија.