СПЕКТАКЛ У РЕЖИЈИ ЈАРЕМЧУКА: Украјина ПРЕОКРЕНУЛА Словачку након дебакла у првом колу!

21.06.2024. 17:07
Fudbalska reprezentacija Ukrajine
Фудбалска репрезентација Украјине / Извор: Танјуг*АП пхото/Андрееа Alexandru

Велики преокрет Украјинаца. Успели су да савладају Словачку у оквиру 2. кола групе Е резултатом 1:2 (1:0).

Репрезентација Словачке је изненађујуће била на три бода после првог кола, а наставили су на тим крилима и у мечу против Украјинаца.

Словаци су одиграли одлично прво полувреме, стварали су шансе, и постигли један гол.

Играо се 17. минут када је Хараслин центрирао на левом левом крилу, покрај саме гол-аут линије, право на Шранца за сигурну егзекуцију главом.

Скоро пола сата смо чекали Украјинце да проиграју на нешто вишем нивоу, и успели су да запрете у 28. минуту преко Довбика, а онда је и Тимчук погодио стативу. Истакао се и Дубравка у пар наврата, а после доброг полувремена Словачке очекивали смо у наставку бољу Украјину, односно ону Украјину са краја првог полувремена.

То се и десило, кренули су офанзивно и стигли до изједначења.

Мудрик је вукао контру, а после благог успоравања акције која је била по десној страни, Зинченко упошљава у казненом простору потпуно самог Шапаренка који погађа за 1:1! Играо се 54. минут.

Уследио је период "мртвог" фудбала, иако су Украјинци ти који су морали да нападају. Практично без озбиљне акције у наредних 20 минута, а онда шок за Словаке.

И онда се десио тај 80. минут, Шапаренко шаље "балон" у казнени простор, тамо је био Јаремчук који у стилу Дениса Бергкампа прима лопту и одмах је шаље луцидно иза леђа Дубравке за 1:2!

Словаци су нападали до краја, али је све то било јалово, Украјинци су поново у игри са одличним шансама да се пласирају у наредну фазу.