ШПАНИЈА ПРВИ ПОЛУФИНАЛИСТА ЕП: Мерино завио Немце у црно

05.07.2024. 17:30
Fudbalska reprezentacija Španije
Фудбалска репрезентација Шпаније / Извор: Танјуг/АП Пхото/Ману Фернандез

Фудбалска репрезентација Шпаније први је полуфиналиста Европског првенства у Немачкој, пошто је после продужетка са 2:1 (1:1, 0:0) савладала селекцију домаћина.

Шпанци су од старта кренули офанзивно у овом мечу и већ у 1. минуту Педри је добро шутирао, али је Нојер био на правом месту. Проблем за Шпанце се десио већ у 8. минуту када је Педри после старта Кроса морао да напусти игру, а заменио га је Дани Олмо. Није то зауставило Шпанце, ређали су се њихови ударци ка голу Немаца. Редом су покушавали Вилијамс, Јамал и Руиз у 12, 15. и 17. минуту, али је Нојер зауставио све те ударце.

Први пут је домаћин запретио у 21. минуту када је Хаверцов ударац зауставио Унаи Симон, а биола је то само кратка пауза између напада Шпанаца пошто је два минута касније и Лапорт покушао, али је Нојер поново добро интервенисао. Уследило је десетак минута нешто мирније игре, да би Хаверц у 35. минутау шутирао, али је Симон одбранио његов ударац. Завршница првог полувремена припала је Шпанцима пошто су Олмо и Јамал у 39. и 45. минуту шутирали, али је Нојер остао несавладан.

Тек што је почело друго полувреме, Мората је у 47. минут пропустио најбољу прилику за Шпанију. Добио је лопту од Јамала на петерцу, окренуо се и шутирао преко гола. Пет минута касније Шпанија је бољу игру крунисала голом. Поново је Јамал био тај који је проиграо своје саиграче, у овом случају Олма који је из трка шутирао и савладао Нојера за 1:0.

Шпанци као да су несвесно препустили иницијативу Немцима после гола. Ређали су се нападу Панцера пред голом Шпанаца. Вирц и Андрик су покушали са дистанце у 60. и 69. минуту, Фулкруг је погодио стативу у 77, да би Хаверц у 82. неуспешно лобовао истрчалог Симона. Иницијатива се Немцима исплатила у 89. минуту када је Кимих центаршут вратио на петерац, а тамо спремно чекао Вирц и савладао Симона за велико славље на трибинама стадиона у Штутгарту, обезбдивши Панцерима  продужетке.

Први продужетак није донео много узбуђења и само једну праву прилику када је Вирц само пар тренутака пре краја шутирао тик поред стативе.Други је донео више узбуђења и проблематичну ситуацију већ на старту када је Мусијала шутирао, а лопта погодила Кукурељу у руку. Иако је у најмању руку деловало да је ситуација сумњива, судија Ентони Тејлор је само одмахнуо руком. У 117. минуту је Фулкруг пробао главом, али је Симон добро интервенисао, а после толико пропуштених прилика Немаца, Шпанци су испоручили казну.

У 119. минуту Дани Олмо је имао сво време овог света да се намести и центрира, а Микела Мерина је одбрана Немачке заборавила. Мерино је усамљен захватио лопту главом и донео Шпанцима нову предност и довео их на корак од пласмана у полуфинале. Ипак, задрхтали су Шпанци у последњим тренуцима другог продужетка када је Фулкруг остао усамљен у шесанестерцу Црвене фурије, али је потпуно сам лопту главом послао поред гола, да би неколико тренутака касније велико славље Шпанаца могло да почне.

ШПАНИЈА – НЕМАЧКА 2:1 (1:1, 0:0)

СТАДИОН: Штутгарт арена (Штутгарт)

СУДИЈА: Ентони Тејлор (Енглеска)

СТРЕЛЦИ: Олмо 51, Мерино 119 - Вирц 89

ШПАНИЈА: Симон, Карвахал, Ле Норман (од 46. Фернандез), Лапорт, Кукуреља, Руиз (од 102. Хоселу), Родри, Педри (од 8. Олмо), Јамал (од 63. Торес), Мората (од 80. Ојразабал), Вилијамс (од 80. Мерино).

НЕМАЧКА: Нојер, Кимих, Ридигер, Та (од 80. Милер), Раум (од 57. Мителштет), Крос, Џан (од 46. Андрих), Мусијала, Гундоган (од 57. Филкруг), Сане (од 46. Вирц), Хаверц (од 91. Антон).

120+5. минут

Шпанија је први полуфиналиста Европског првенства

Крај меча, Шпанија је савладала Немачку после продужетака са 2:1 и пласирала се у полуфинале Европског првенства.

120+3. минут

Каква прилика за Фулкруга

Невероватну какву је прилику пропустио Фулкруг. Убацивање са стране је дочекао неометан и главом лопту послао поред стативе гола Шпанаца.

119. минут

Шпанија поново води

2:1!!! Води поново Шпанија, а стрелац је Микел Мерино. Олмо је неиометан центрирао, а Мерино био највиши у скоку и савладао ударцем главом Нојера.

117. минут

Симон чува гол Шпаније

Била је то одлична прилика за Немце, Фулкруг је главом захватио лопту после убацивања Кимиха, али је Симон одлично одбранио.

108. минут

Немци нису искористили обећавајућу акцију

Кренули су Немци у контранапад, али је Фулкруг веома лоше шутирао.

106. минут

Кренуо је и други продужетак

Почео је дтуги продужетак и одмах спорна ситуација. Мусијала је шутирао, лопта је погодила Кукурељу у руку, а Немци тражили пенал. Међутим, судија је само показао да се утакмица настави.

105. минут

Велика прилика за Панцере у последњим трехуцима првог продужетка

Могли су Немци до другог гола, после сјајне акције Вирц је шутирао са 15-16 метара, а лопта је отишла тик поред стативе. Убрзо је судија дао знак за крај првог продужетка.

91. минут

Почео је први продужетак

Кренуо је први продужетак у Штутгарту.

90+4. минут

Иде се у продужетке

Успели су Немци да постигну гол и изборе продужетке у Штутгарту.

89. минут

Успели су Немци да изједначе

1:1!!! Стрелац је Флоријан Вирц. Добар је био напад Немаца, Кимих је центаршут вратио на петерац, а тамо ју је Вирц спремно дочекао и савладао Симона.

82. минут

Хаверц није искористио грешку Симона

Могао је Каи Хаверц да донесе изједнаћчење после грешке Унаи Симона. Немац је пробао са тридесетак меара да лобује истрчалог голмана Шпаније, али је лопта завршила преко гола.

77. минут

Немци погађају стативу

Фулкруг је погодио стативу после одлипчне акције Немаца. Вирц је оштро центрирао са десне стране, Фулкруг је био у паду, али је успео да захвати лопту, а његов ударац је зауставила статива.

69. минут

Велика шанса за Немце

Имали су Немци велику шансу за изједначење, после добре акције Андрик је шутирао са ивице шеснаестерца, али је Симон био на правом месту и сачувао предност Шпаније.

60. минут

Вирц је шутирао

Вирц је шутирао са 16 метара, али је лоптазавршила у корнеру после којег није било опасности за Шпанце.

52. минут

Воде Шпанци

1:0!!! Води Шпанија голом Данија Олма. Јамал је одлично проиграо саиграча који је са 15 метара шутирао из трка и савладао Нојера.

47. минут

Најбоља прилика за Шпанију

Мората је пропустио најбољу прилику до сада за Шпанију. Јамал му је додао лопту, Мората је примио на петерцу и окренуо се око свог чувара, али је шутирао преко гола.

46. минут

Почело је друго полувреме

Стартовало је друго полувреме меча.

45+2. минут

Крај првог полувремена

Завршено је прво полувреме у којем су Шпанци били опаснији ривал.

45. минут

Јамал још једном тестира Нојера

Јамал није оклевао, добро је шутирао, али јер Нојер зауставио још један шут.

39. минут

Одлична интервенција Нојера

Пресекли су Шпоанци напад Немаца, Дани Олмо је повукао лопту и шутирао са 18 метара, али је Нојер добро интервенисао.

35. минут

Поново Хаверц прети

У одличној је ситуацији био Каи Хаверц, успео да шутира, али је Унаи Симон поново на висини задатка.

23. минут

Поново Шпанија у нападу

Лапорт се нашао у прилици да угрози Нојера, али није његов шут направио проблеме голману Немачке.

21. минут

Шанса и за Немачку

После центаршута је највиши у скоку био Хаверц, али је Унаи Симон добро интервенисао.

17. минут

Поново прете Шпанци

Имали су нову прилику Шпанци, Фабијан Руиз је шутирао са ивице шеснаестерца, али је лопта отишла поред гола.

15. минут

Шут Јамала

Јамал је из слободног ударца шутирао, али је и ова лопта отишла поред Нојеровог гола.

12. минут

Пробао је Нико Вилијамс

Нико Вилијамс шутирао је са неких 16 метара, али је лопта отишла поред гола и није било опасности по гол Немачке.

8. минут

Веч прва измена у Шпанији

Де Ла Фуенте је морао већ да изврши прву измену. Педри не може да насгави меч после старта Кроса, замениће га Дани Олмо.

1. минут

Брзо су запретили Шпанци

Није прошао ни први минут, а Нојер је морао да интервенише после шута Педрија.

1. минут

Стартовало је четвртфинале.

Почео је меч између Шпаније и Немачке.

Биће ово дуел и две најефикасније репрезентације у досадашњем делу шампионата пошто је Немачка постигла десет голова, а Шпанија гол мање и због тога се и очекује прави спектакл у Штутгарту.

Шпанија је у осмини финала имала лак посао против једног од пријатних изненађења шампионата, Грузије коју је савладала са 4:1, а претходно је у групи Б остварила све три победе.

Немачка је имала у осмини финала знатно тежи посао против Днаске, али је успела да тријумфује са 2:0. Пре тога је у групи А Немачка остварила две победе и реми у последњем колу са Швајцарском.

ОДРАДИО ЗАЦРТАНО И ИПАК СЕ ПОВУКАО СА КЛУПЕ: Пиксија мења освајач Лиге Европе са Атлетиком
Piksi

08.07.2024. 17:12
Клуб му ОПРОСТИО вређање Срба и Македонаца на ЕУРО!

Piksi

МОЖЕ БИТИ ВРЛО НЕЗГОДНО: Новаков потенцијални ривал славио у мечу, ПА СЕ ПОВРЕДИО

08.07.2024. 18:09
"НИЈЕ ДЕО МОГ ПОСЛА ДА МОЈА ДЕЦА ТРПЕ УВРЕДЕ" Вучић о нападима на Данила: Нажалост живимо у друштву у којем је све то могуће