ШПАНИЈА ЈЕ У ФИНАЛУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА! Фуриозан преокрет и победа против Француза, млади Јамал у историји

09.07.2024. 19:41
Lamin Jamal
Ламин Јамал / Извор: Ариел Schalit

Фудбалери Шпаније први су финалисти Европског првенства у Немачкој пошто су у Минхену савладали Француску са 2:1 након преокрета.

Црвена фурија ће у борби за наслов првака одмерити снаге са бољим из дуела Холандије и Енглеске, који је на програму сутра.

ШПАНИЈА - ФРАНЦУСКА 2:1

(Јамал 21, Коунде аутогол 25 - Коло Муани 8)

Стадион: Алијанц арена, Минхен

Судија: Славко Винчић (Словенија)

Шпанија: Симон - Навас, Наћо, Лапорт, Кукуреља - Родри, Руиз - Јамал, Олмо, Вилијамс - Мората.

Француска: Мањан - Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандез - Канте, Чуамени, Рабио - Дембеле, Коло Муани, Ембапе.

Иако су уводни тренуци припали Шпанцима, Французи су ти чији су се навијачи први радовали. У 9. минуту је Килијан Мбапе сјајно центрирао, а главом се поклонио Коло Муани за вођство Триколора од 1:0.

Шпанија је кренула напред, но противник је гледао да "умртви игру". Ипак, брзо је разбијен бедем Француза, и то голом за историју.

Погодио је у 21. минуту Ламин Јамал, сјајним ударцем левом ногом са нешто мање од 20 метара и тако постао најмлађи стрелац у историји континенталних шампионата.

Тек што су изјеначили, играчи Црвене фурије су одмах и окренули резултат у своју корист. Само четири минута касније, Дани Олмо је маестрално склонио лопту, и распалио, а она је од Коундеа завршила иза леђа Мајка Мањана.

Није било узбуења до одласка на полувреме, а у наставку су Французи очекивано кренули напред.

Јесу имали лопту у ногама, стварали шансе, али прилично јалове, делује као да су Шпанци знали шта раде.

На крају је тако и било, Французи нису успели да дођу до гола, Шпанија је сачувала предност и пласирала се у финале ЕУРА.

Крај меча!

Победа Шпаније над Француском 2:1

83'

Без опасних напада

Баш као што и одговара Шпанцима, ритам утакмице није претерано динамичан, барем не онако како би Французи желели. Дидије Дешан је изменама кренуо на све или ништа, његов колега на клупи Шпаније и даље обазрив.

74'

Шпанци знају шта раде

Чувају резултат фудбалери Шпаније. Јесу Французи ти који воде игру у овим моментима, али напади су јалови, Црвена фурија се добро брани.

66'

Све већи притисак Француза

Све учесталији напади Триколора, Шпанци се добро бране и вребају прилику из контре.

53'

Триколори у навали

Французи су кренули одлучно, желе да дођу до гола којим би поравнали резултат. Низ напада, али свега један конкретан ударац и то после корнера. Остаје 2:1 за Шпанце.

46'

Почело друго полувреме

Гол предности има Црвена фурија после пврих 45 минута, нема дилеме да нас очекује занимљиво друго полувреме.

Полувреме!

Након 45 минута Шпанци воде са 2:1 против Француза.

39'

Мирнији период

После трећег гола на мечу уследио је део утакмице са мање узбуђења. Има их, али мреже мирују.

25'

Гол! Преокрет Шпанаца

За само четири минута Црвена фурија стиже до потпуног преокрета. Дани Олмо је импресивно потезом избацио чувара, а онда распалио, те се лопта одбила од Кундеа у гол Француза. За сада се води као аутогол, видећемо да ли ће бити промене одлуке, али на семафору стоји 2:1 за Шпанце.

21'

Гол! Страшан ударац Јамала

Каква голчина Јамила Јамала. Пројектил левом ногом, постао је најмлађи стрелац у историји Европских првенстава за изједначење 1:1.

14'

Жути картон Навасу

Прву јавну опомену добио је играч Шпаније Хесус Навас, након фаула над Рабиоом.

9'

Гол! Французи воде 1:0

Упркос бољем почетку Шпаније, Француска даје гол! Мбапе је центрирао, а Коло Муани се главом поклонио и матирао Симона за 1:0.

5'

Шпанци конкретнији

У уводних пет минута Црвена фурија јесте показала више. Премали је узорак, али делује као да ћемо и гледати меч у ком ће се Шпанија питати за већину ствари на терену. Имали су и једну добру прилику, но отишла је лопта преко гола.

1'

Почео је меч

Кренуло је прво полуфинале Европског првенства у Немачкој, у ком играју Шпанија и Француска.

Састави

Ових 11 ће бити на терену за Шпанце: Симон - Навас, Наћо, Лапорт, Кукуреља - Родри, Руиз - Јамал, Олмо, Вилијамс - Мората.
Ево и састава Француза: Мањан - Кунде, Упамекано, Салиба, Ернандез - Канте, Чуамени, Рабио - Дембеле, Коло Муани, Ембапе.

Победник дуела у Минхену играће 14. јула у берлинском финалу против бољег из меча у среду Енглеска – Холандија.

Нема дилеме да су Шпанци до сада показали више од Триколора, али пред нама је утакмица у којој нијансе могу да одлуче.

Шпанци су до полуфинала дошли преко Грузије коју су елиминисали у осмини финала (4:1), док су у четвртфиналу били бољи од домаћина Немачке после продужетака (2:1).

Црвена фурија је групну фазу завршила на првом месту у конкуренцији Италије, Хрватске и Албаније.

Са друге стране национални тим Француске није баш приказао блиставу игру у досадашњем делу турнира.

Галски петлови су до полуфинала стигли тако да нису постигли ниједан гол из игре. Они су у осмини финала били бољи од Белгије, коју су савладали после аутогола Јана Вертонгена у самом финишу меча. У четвртфиналу су се састали са Португалом, а победник овог меча је био одлучен после бољег извођења пенала.

Французи су групну фазу за разлику од Шпаније окончали на другом месту иза Аустрије, а испред Пољске и Холандије.

Ово ће бити 37 међусобни дуел Шпаније и Француске, а тренутно је 16:13 у победама за црвену фурију, док је седам дуела завршена нерешеним исходом.

Утакмица се игра на фудбал арени у Минхену, а главни судија ће бити Словенац Славко Винчић.

УЕФА без милости, нове казне за ФСС
FSS

25.07.2024. 10:00
УДАРИЛА СЛАВА! Мало му 1,7 милиона евра, Јамал тражио од Барселоне повећање
Lamin Jamal

20.07.2024. 10:40
КУКУРЕЉИ ЗАКУКАО ФРИЗЕР: Шпанац испунио обећање - КОМПЛЕТНО ЈЕ ПРОМЕНИО ИМИЏ (ФОТО)
Kukurelja

19.07.2024. 13:58
ВИШЕ ОД ПОЛОВИНЕ ШПАНАЦА: Изабран идеалан тим Европског првенства
Fudbaleri Španije i Engleske

16.07.2024. 15:17
"ЈА МУ НЕ ВЕРУЈЕМ" Богдановић проговорио о Пешићу и његовом одласку са клупе Србије

16.09.2024. 20:29
ЈЕДАН ОД НАЈБОЉИХ ГОЛМАНА НА МАРАКАНИ: Легендарни Енглез добио Звездину ЈЕДИНИЦУ
Delije

16.09.2024. 22:35
СКАНДАЛ! НАПАДНУТ ВИСОКИ СРПСКИ ДИПЛОМАТА Албанци чули да прича наш језик, па НАСРНУЛИ НА ЊЕГА - један од нападача покушао да побегне
Policija

16.09.2024. 20:06
ДУНАВ РАСТЕ И У СРБИЈИ - НАРЕДНА 4 ДАНА СУ КЉУЧНА: Ево да ли постоји опасност од сценарија из Европе, једна ствар може направити гадан проблем
Poplava

16.09.2024. 23:01
ДА ЛИ СЕ УВОДИ ВИЗНИ РЕЖИМ ЗА ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ?! Нове мере контроле граница у Немачкој ступиле на снагу, а ево шта то значи за наше грађане - од једног сценарија сви страхују, а ово је ПРАВА ИСТИНА
Granica

16.09.2024. 20:27
УКРАЈИНЦИ ПРОБИЛИ ОДБРАНУ У КУРСКОЈ ОБЛАСТИ Тенковима ушли у насеље, испливао стравичан снимак разарања КЛИЗНОМ БОМБОМ (ВИДЕО)