ПАРНИ ВАЉАК САМЛЕО ВИДЕОТОН! Одлични Партизан РАЗБИО Мађаре и пласирао се у групну фазу ЛЕ (ВИДЕО)

24.08.2017. 21:28
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Утакмица се игра на стадиону Панчо арена

Партизан је у Лиги Европе! Партизан је у потпуности оправдао надимак Парни ваљак, самлео је Видеотон (4:0), и заслужено ће се наћи у жребу за групну фазу, у петак у 13 часова. Изабраници Мирослава Ђукића су феноменалном parttijom у првих 45 минута распршили све снове некадашњег учитеља Марка Николића да ће са Видеотоном провести јесен у Европи. Головима Тавамбе, Суме и Ђурђевића црно-бели су решили све дилеме око победника двомеча, а уз стрелце одличлне партије су пружили готово сви играчи шампиона Србије. Најбољи међу одличнима био је Урош Ђурђевић, двоструки стрелац и асистент, али мора се истаћи и партија одбране, као и везног реда, па тренер Ђукић није ни могао да поежли лепшу увертиру за 155. Вечити дерби у ком ће Партизан у недељу гостовати Црвеној звезди..

НЕВОЉЕ ЗА ГРОБАРЕ: Навијачи Партизана имали НЕОЧЕКИВАНЕ ПРОБЛЕМЕ са мађарском полицијом! (ФОТО)

САМО ЈЕ НЕЈМАР СКУПЉИ: Барса купила момка који је пре две године играо за ПЕТОЛИГАША (ФОТО)

На трибинама стадиона Панчо арена био је и премијер Мађарске Виктор Орбан, осведочени навијач Видеотон, али није донео срећу изабраницима Марка Николића.

КРАЈ!

ГООООООЛ - 87. минут - Ђурђевић крунише феноменалну партију новим голом.

Уместо Суме и Тавамбе, у игри су Саша Илић и Ђуричковић, очигледно је да тренер Мирослав Ђукић већ мисли на недељни 155. Вечити дерби.

Нема много игре у другом полувремену, после искључења Јухаса и дефинитивно је јасно да ће Партизан у групну фазу Лиге Европе, па је ритам утакмице потпуно пао. Неколико пута су покушали играчи Видеотона да стигну до почасног гола, али је одбрана Партизана на челу са Владимиром Стојковићем била одлична.

47. минут - само што је почело друго полувреме, Видеотон остаје са десеторицом, због прекршаја над Ђурђевићем, другу јавну опомену добија капитен домаћих Роланд Јухас.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

ПОЛУВРЕМЕ

ГООООООООООООООООООЛ - Ђурђевић (35. минут) искупио за промашај од пре минут и лако послао лопту у мрежу после асистенције Марка Јанковића.

34. минут - зицер за Ђурђевића после одличног додавања Јанковића, али нападач црно-белих шутира поред гола.

32. минут - Радин шутира са ивице шеснаестерца, али брани голман Видеотона.

31. минут - занимљива ситуација, лопта је пукла, па је морала да буде замењена.

27. минут - срећа уз Партизан. Остојић је направио фаул као последњи играч, али енглески судија Андре Маринер вади само жути картон.

ГООООООООООЛ - 24. минут - Партизан води 2:0, стрелац је Сејдуба Сума после несебичне асистенције Ђурђевића. Нападачу Партизана претходно је Милан Радин сјајно додао лопту и избацио га самог испред голмана домаћих.

20. минут - Ђурђевић постиже гол, али из очигледног офсајда, па га арбитри оправдано не признају.

12. минут - каква шанса за Видеотон, али Хенти са 12 метара шутира поред стативе, Стојковић би био немоћан да је лопта ишла у оквир гола.

ГООООООООООООООООООЛ - 6. минут- Партизан води, севнула је контра црно-белих, Евертон је вукао лопту 40 метара и упослио Тавамбу у правом тренутку, а Камерунац је распалио по лопти и снажним ударцем по земљи је послао у мрежу са 15 метара.

3. минут - први је запретио Видеотон, али је голман Стојковић одлично зауставио ударац Нега са ивице шеснаестерца.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

РЕВОЛУЦИЈА: У тенис уведена НОВИНА која ће ИЗЛУДЕТИ Рафаела Надала (ФОТО)

ВИДЕОТОН - ПАРТИЗАН 0:4

СТРЕЛЦИ: Тавамба у 6, Сума у 24. и Ђурђевић у 36. и 87. минуту. СУДИЈА: Андре Маринер (Енглеска). ЦРВЕНИ КАРТОН: Јухас (Видеотон) у 47. минуту. СТАДИОН: Панчо арена у Фелчуту. ГЛЕДАЛАЦА: 3.500.

ВИДЕОТОН: Ковачик, Него, Јухас, Фиола, Стопира, Суљић, Паткаи, Хаџић (од 71. Сабо), Хенти (од 46. Кереши), Лазовић, Шћеповић (од 61. Марић).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Г. Милетић, Остојић, Н. Р. Милетић, Радин, Евертон, Јанковић (од 77. Пантић), Сума (од 64. Илић), Тавамба (од 70. Ђуричковић), Ђурђевић.

СРЕЋАН ШТО СЕ ВРАТИО: Кошаркаш Барселоне стигао у Мегу

ПОЗНАТИ СУДИЈА ТВРДИ: Мајкл Оливер је ОШТЕТИО Црвену звезду и довео је шампиона Србије у незавидну ситуацију