ДОНЕТЕ ПРАВОСНАЖНЕ ОДЛУКЕ: Бинић ОСЛОБОЂЕН за ЗЛОУПЕТРЕБУ приликом трансфера
Потврђена првостепена одлука.
Апелациони суд у Београду је донео правоснажне пресуде према бившим функционерима ФК "Обилић". Оптужби да су чинили злоупотребе приликом трансфера фудбалера су ослобођени некадашњи генерални директор тог клуба Драгиша Бинић и бивши спортски директор Јован Димитријевић.
ШОК УОЧИ ЕЛ КЛАСИКА: Фудбалер НАПУСТИО тренинг центар пред дерби меч
ЗИДАН ОДЛУЧИО: Ево да ли ће Јовић почети у ЕЛ КЛАСИКУ! (САСТАВИ)
Овом одлуком је потврђена првостепена пресуда Вишег суда у Београду од 31. децембра 2018. године, којом је након вишегодишњег суђења Бинић ослобођен од оптужби за кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица, а Димитријевић да му је у томе помогао, због недостатка доказа да су извршили кривична дела.
Бинић је сада члан Извршног одбора Фудбалског савеза Србије.
Он је био оптужен да је прибавио противправну имовинску корист Светлани Ражнатовић, која је раније осуђена на основу споразума о признању кривице, а у чему им је помогао Димитријевић и то стварањем услова и отклањањем препрека за извршење кривичног дела, па су за износ од 2.996.845 америчких долара нанели штету ФК "Обилић".
Међутим, Апелациони суд сматра да је правилан је закључак првостепеног суда да се ни из једног доказа изведеног током првостепеног поступка не може утврдити било каква улога Бинића везана за преговоре у вези са трансфером фудбалера Обрадовића и за само састављање уговора о трансферу, чији је саставни део инструкција за плаћање.
"Напред наведено потврђују и изјаве саслушаних сведока који су били упућени у финансијски део ФК "Обилић" и који су у својим исказима потврдили да Бинић фактички није ни обављао функцију финансијског директора у пуном смислу те речи", наводи се у образложозењу одлуке Апелационог суда у коју је Танјуг имао увид.
Апелациони суд, између осталог, налази да стоји чињеница да основи исплата нису били евидентирани у пословној документацији ФК "Обилић", као што није био евидентиран ни сам уговор о трансферу и инструкција, али по правилном закључивању првостепеног суда та чињеница да се ФК "Обилић" у критичном периоду очигледно није придржавао законских одредби везаних за пословање рачуноводства ни на који начин, сама за себе, не доводи у сумњу Бинићеву одбрану.
Ово стога, што су се испитани сведоци изјашњавали о томе да су се радом финансијске службе бавила друга лица на челу са Светланом Ражнатовић.
Такође, по оцени Апелационог суда, правилно је првостепени суд током поступка утврдио да није било доказа да је радњама Бинића прибављена противправна имовинска корист осуђеној Светлани Ражнатовић, како је то оптужним актом стављено на терет.
Такође сматра да није доказано да је Димитријевић знао да новац потиче од трансфера Милана Обрадовића, нити да је његов умишљај у вези са предузетим радњама био усмерен да помогне да се Светлани Ражнатовић прибави противправна имовинска корист.
У овом поступку раније су биле и Светлана Ражнатовић и њена сестра Лидија Оцокољић, које су у међувремену закључиле споразум са тужилаштвом о признању кривичног дела за незакониту продају 11 фудбалера "Обилића" и одслужиле своје казне кућног затвора.
Уз то су уплатиле и милионске новчане казне.
БОНУС ГАЛЕРИЈА
Погледајте како изгледа Ана Сидорова, репрезентативка Русије у карлингу