ЕВРОКУП: Први пораз Тринкијерија, Партизан водио против Зенита, а онда је на крају све УПРОПАСТИО (ВИДЕО+ФОТО)

14.11.2018. 19:44
KK Zenit - KK Partizan
KK Зенит - KK Партизан / Извор: Србија Данас

Платили цену грешкама.

Кошаркаши Партизана су у оквиру седмог кола Еврокупа на гостовању у Русији доживели пораз од Зенита из Санкт Петерсбурга са 75:71 (20:22, 18:22, 18:10, 17:17). Црно-бели су били у предности током већег дела меча, али су у последњих десет минута потпуно изгубили компас на терену и испустили тријумф на овој утакмици. Без Радета Загорца у Русији, црно-бели нису успели да преломе меч средином треће деонице, па су серијом грешака, дозволили Русима да преокрену резултат и на крају славе.

ОВО ЛЕДИ КРВ У ЖИЛАМА: Топла РУСКА добродошлица и МОЋНИ транспарент пред дуел са Партизаном (ФОТО)

У ДАЛЕКОЈ РУСИЈИ: Погледајте колико ће Гробара бодрити Партизан (ВИДЕО)

Иако без Загорца у тиму, Партизан је меч са Зенитом започео на одличан начин. Црно-бели су са две убачене тројке одмах на старту утакмице успели да стекну предност од 10:4. Зенит је успео да се врати у финишу прве деонице, али је Партизан после првих десет минута водио са 22:20

Одмах на старту друге четвртине Партизан је поново дошао до осетније предности од 31:25. Црно-бели су у том периоду меча одлично трчали, а служио је их је и шут за три поена, па је та предност била продукт добре и организоване игре изабраника Андрее Тринкјиерија.

Црно-бели су наставили са агесивном игром у одбрани после чега су црпили додатно самопоуздање у нападау, па су у самом финишу друге деонице успели да поведу и са седам поена разлике. Могао је Партизан да убедљивије реши прво полувреме у своју крист, али је серијом грешака дозволио домаћем тиму да на одмор оде са минусом од четири поена - 44:40.

Чинило се почетком другог полувремена да играчи Партизана држе конце игре у својим рукама када су повели са 48:40, али су несхавтљиве грешке омогућиле домаћем тиму да серијом од 6:0 дођу на минус два... Период игре у коме је Зенит правио велики број грешака у нападу, које Партизан нажалост није успевао да материјализује...То су изабраници Василија Карашева искористили и у финишу треће деонице успели да поведу са 52:50! До краја трећег периода Зенит је повећао своју предност и на одмор пред ослучујућих десет минута резултат је гласио 58:54 у корист руског тима.

Проблем адаптације Маркуса Пејџа на европски начин кошарке био очит на старту четврт деонице. Руски тим је циљано остављао доста простора Американцу да после мис меч ситуација оде до самог краја, што је било погубо по црно-беле у том тренутку меча, с обзиром да су изабраници Андрее Тринкијерија током целог дуела играли стрпљиво и на тај начин били у предности. То је све пало уводу у последњих десет минута, па је Зенит на осам минута до краја повео са 65:54. До краја меча Партизан је покушавао да врати добар ритам који их је красио токм првих 15 минута, али то се није десило, па је чета Андрее Тринкијерија положила оружје пред домаћином.

ЗЕНИТ - ПАРТИЗАН 75:71 (20:22, 18:22, 18:10, 17:17)

ДВОРАНА: Сибур Арена

СУДИЈЕ: Семеш, Мајкић, Рачиш.

Зенит: Џенингс 8, Карасјов 21, Рејнолдс 8, Јутоф, Воронов 4, Панин, Хушков, Скраб 9, Симоновић, Трушкин 12, Валијев 11, Пушков 2.

Партизан: Јанковић 8, Лендејл 6, Маринковић 11, Николић 9, Си 9, Аранитовић, Гагић 4, Гавриловић 6, Гегић 7, Пејџ 10, Пецарски 1.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности