"ГРАЂАНИ" ДЕМОЛИРАЛИ "КРАЉЕВЕ": Покер Ситија против непрепознатљивог Реала! За трофеј са Интером (ВИДЕО)

17.05.2023. 22:53
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Профимедиа

Познати финалисти Лиге шампиона...

Фудбалери Манчестер ситија пласирали су се у финале Лиге шампиона. Они су у реванш мечу полуфинала савладали браниоца титуле Реал Мадрид на свом терену резултатом 4:0 и прошли су даље са укупних 5:1.

НОВИ СКАНДАЛ У СРПСКОМ ФУДБАЛУ НА ПОМОЛУ? Чукарички неће да игра уколико буду морали све испочетка

Милојевић после пласмана у финале: МОРАМО

ГЕСТ О КОМ ЋЕ СЕ ДУГО ПРИЧАТИ: Фудбалер Чукаричког пре прекида меча постигао гол и послао МОЋНУ поруку (ВИДЕО)

Пеп Гвардиола је савршено спремио ову утакмицу, његов тим је одиграо без грешке и разбио је Реал, којег је много тежег пораза спасио бриљантни чувар мреже Тибо Куртоа.

Двоструки стрелац био је Бернардо Силва, трећи погодак је био аутогол Реаловог штопера Едера Милитаа, а четврти је постигао резервиста Хулијан Алварез.

Сити је од првог минута јурнуо ка голу првака Европе, чији блок је у неколико наврата пуцао у уводних 15 минута, али Реал није био кажњен.

Претили су Родри и Силва, а онда је Халанд у 13. минуту имао прву колосалну шансу. Грилиш је центрирао са леве стране, Халанд тукао главом са пет метара, али се испречио сјајни Тибо Куртоа.

Наставио је Сити у истом стилу, притисак на Реал се појачао, а у 21. минуту још боља прилика за Халанда, који је гађао главом са 3-4 метра, а Куртоа је нестварно одбранио и буквално "ноктом" извадио лопту из гола и избацио је у корнер.

Ипак, два минута касније спаса за Реал није било. Де Брујне је у свом стилу, са пуно осећаја, гурнуо лопту у празан простор за Бернарда Силву, тај пас је "поцепао" задњу линију Реала, а Португалац је левом ногом силовито тукао и матирао Куртоу, за 1:0.

Какав је био однос снага на терену можда најбоље показује податак да Реал до 30. минута није извео ниједан напад.

И онда право ниоткуда, у 35. минуту, умало изједначење. Тони Крос је из немоћи одапео из велике даљине и погодио пречку. Био је то први шут Мадриђана ка голу домаће екипе.

Био је то само мали бљесак Реала, пошто је Сити већ у 37. минуту дуплирао предност. Грилиш је направио свој карактеристичан продор по левој страни, упослио је Гундогана у казненом простору, Немац је изблокиран, али је "отпадак" од блока завршио на глави Бернарда Силве, који је са неких десетак метара послао лопту у мрежу, за 2:0.

У наставку је Гвардиола затворио утакмицу, очигледно је пуно тога научио из оног шокантног пораза од пре годину дана. Сити је стао у блок, сачекао немоћни Реал, а до 73. минута није било шанси. Тада је Халанд изашао сам пред Куртоу, а Белгијанац му је још једном на чудесан начин скинуо зицер.

Реал није још дуго издржао и коначно је капитулирао у 76. минуту. Де Брујне је извео прекид са леве стране, Аканђи је био најбољи у скоку, тукао је главом, а лопту је потом несмотрено закачио штопер Реала Едер Милитао и спровео је у сопствену мрежу, за 3:0.

Није то био крај. Светски шампион са Аргентином Хулијан Алварез је у 90. минуту заменио Халанда и било му је довољно само неколико секунди да уради оно што Норвежанин није успео за 180 минута. Други резервиста Фоден га је избацио у зицер позицију, а Алварез је рутински савладао Куртоу и поставио коначних 4:0.

На овај начин "грађани" су се реванширали још увек актуелном шампиону Европе за болан пораз у истој овој фази такмичења прошле сезоне, скинули су му круну и по други пут у три године изборили место у финалу елитног такмичења.

Интер чека своју четврту, а прву од 2010. када је под вођством Жозеа Муриња освојио популарну "триплету".

Велико финале заказано је за 10. јун на стадиону "Ататурк" у Истанбулу.