ИВАЊИЧКЕ ЛЕПОТИЦЕ ПРЕСУДИЛЕ НОВОСАЂАНИМА: Јавор бољи од Младости

08.08.2022. 20:54
Luka Luković
Лука Луковић / Извор: МН Press

Домаћин уписао нови тријумф.

Фудбалери Јавора савладали су Младост ГАТ (2:1) у последњем мечу петог кола Mozzartbet Суперлиге.

ПОБЕДА, ПА ШУТ КАРТА: Вождовац отпустио тренера!

ПРИНУДНЕ ПРОМЕНЕ: Станковић меша карте, познато ко ће заменити Иванића, Родића и Пешића

ОВО ЈЕ ЈАСАН ЗНАК: Битна информација за Звезду пред меч са Пјуником

Ивањичани су тако наставили са одличним играма од старта шампионата. Сем уводног пораза од Партизана, тим Игора Бонџулића је од могућих 12 освојио чак десет бодова и попео се до четврте позиције.

Пред солидно попуњеним трибинама на градском стадиону, Јавор је до предности стигао у десетом минуту. Норман Кембел је дочекао лопту на ивици шеснаестерца и волеј ударцем преварио Милојевића.

Неколико минута касније већ је могло да буде и 2:0 за домаће. Гигић је био у прилици, али се није најбоље снашао бивши центарфор Партизана. За тај промашај стигла је казна у 17. минуту. Димитров је све урадио, прошао по левој страни, додао за Миросављева којие у ситуацији један на један са голманом "белих" изашао као победник.

У наставку првог дела игре, Јавор је наставио са иницијативом, а најбоље прилике је имао Лука Луковић. Један од најзаслужнијих за повратак клуба у елиту је пропустио две изузетне шансе. Једном се Милојевић истакао, да би се потом Луковић спетљао у одсудном тренутку.

Али, што није тада урадио некадашњи ђак Црвене звезде јесте у 55. минуту меча. После једне полуконтре, примио је лопту на неких 20 метара од гола и у стилу правих мајстора погодио даљи угао за ново вођство домаћина.

Јавор се од тог трентука повукао, тражио шансу из контре, али није било промене резултата и три бода остају у Ивањици.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 5. КОЛО

Петак

Вождовац - Раднички Крагујевац 1:0 (0:0)

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Новак Ђоковић и Ана Ивановић играју уз чувени хит

СТАТИСТИКА ЈЕСТЕ КАО БИКИНИ, АЛИ... Подаци са меча Звезда - Бенфика могу радовати све фанове црвено-белих

20.09.2024. 11:13
ЗВЕЗДА СЕ ЗАХВАЛИЛА НАВИЈАЧИМА: Најбољи сте на свету! (ФОТО)

20.09.2024. 11:12
ПОЗНАТ БУЏЕТ KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Човић - "завршавамо сапуницу око Петрушева"
Nebojša Čović

20.09.2024. 12:24

КО ШИША ТРЕНЕРА: Тадић му је мењао формацију пре меча, а он ништа није приметио
Dušan Tadić

20.09.2024. 10:11
ЗАСТАВА 2024: "ИЗУЗЕТНО САМ ПОНОСАН, ДАНАС ОДЛУКА О ВОЈНОМ РОКУ" Председник Србије се обратио јавности са аеродрома у Батајници
Aleksandar Vučić

20.09.2024. 11:15
Преминула глумачка легенда Радмила Живковић
najnovija vest, najnovija

20.09.2024. 12:23
"ТАТА, ОН ЈЕ ИМАО ЦРВЕНЕ ОЧИ, ОЧИ ЂАВОЛА" Малишан прескакао тела својих рањених другара бежећи од дечака убице - наставља се суђење за масакр у "Рибникару"
Suđenje za masakr u Ribnikaru

20.09.2024. 11:19
ПОПЛАВНИ ТАЛАС СТИГАО У СРБИЈУ! Пређена граница одбране, ОВАЈ ГРАД налази се пред потопом