НЕМЦИ И ХОЛАНЂАНИ СУ БЛИСКИ НАРОДИ: Срамно ПОНИЖАВАЊЕ Кројфа је заувек пореметило те односе (ВИДЕО)
Невероватно.
Када се неки велики фудбалер опрашта тај меч се обично заврши нерешено и то по могућству са доста голова. То се једино није десило када је Холанђанин Јохан Кројф одлучио да "окачи копачке о клин". На крају је вероватно због тог понижења и одлучио да игра још три године.
ПОМАЛО ПОРАЖАВАЈУЋЕ: Знате ли где је и шта ради Милан Павков сада?! (ВИДЕО)
НИКО НЕ РАЗЛИКУЈЕ СЛИКУ ОД РЕАЛНОСТИ: О цртежима ове девојке бруји планета! Хиљаде људи нагрнуло на њен профил, сви се питају КАКО то изводи (ФОТО)
ЗА ЊОМ СЕ ОКРЕТАО СВАКИ МУШКАРАЦ: Погледајте како је изгледала супруга Саше Ђорђевића пре брака са славним кошаркашем (ФОТО)
За противника екипе Ајакса на опроштају Јохана Кројфа, који је један од најбољих играча у историји "Копљаника" са 281 одиграних мечева и 207 постигнутих голова, те 1978. године изабран је Бајерн из Минхена.
Немци су ушли на терен као у рат, као да игра финале Купа шампиона. Била је то велика срамота и потпуно непоштовање. Немачка екипа кренула је од старта силовито, па је већ у првом минуту голом Герда Милера повела, али није имала намеру да се ту и заустави.
До полувремена је резултат дуплиран. Голови су се ређали као на траци и на крају са три гола Герда Милера и исто толико Руменигеа, уз још два Брајтнера, Кројфов опроштај од Ајакса завршен је најтежим поразом у историји клуба до дана данашњег од чак 8:0. Публика је била бесна, играчи су се осећали понижено, сам Јохан Кројф није показивао знаке слабости, али само он зна како је све ово преживљавао.
Много је теорија касније настало везано за разлог оваквог понашања играча Бајерна. Курт Нидермајер је касније причао да је о немилосрдном приступу Бајерна одлучила група од четири старијих играча: Брајтнер, Мајер, Милер и Бранко Облак. Нидермајер је рекао да је сениорска група разговарала између себе пре меча и наметала нама млађим играчима да треба да пружимо Холанђанима праву игру.
Сам Јохан Кројф имао је пар светлих момената, пре свега када је главом погодио пречку, а када је у 85. минуту замењен публика је на кратко престала да негодује и баца предмете на терен и узвикивала је његово име, мислећи да га последњи пут гледа како наступа на неком мечу у Холандији. Међутим, он је касније одиграо још три сезоне, две у Ајаксу и једну у Фејнорду. То му је очигледно продужило каријеру, али фановима Кројфа од тада па заувек Немци више нису били близак народ, већ "крвни непријатељи".
Јохан Кројф је и данас иако је прошло много времена од његовог краја каријере, али и смрти (преминуо марта 2016.) слови за најбољег европског играча и једини чија слава прилази јужноамеричкој тројци (Пеле, Марадона и Меси).