МАГИЈА, ПА ДРАМА НА МАРАКАНИ: Радоњић и Канга одвели Звезду у Лигу Европе (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

24.08.2017. 20:42
Gelor Kanga
Гелор Канга / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Црвено-бели славили са 2:1 против Краснодара,

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у групу фазу Лиге Европе. Црвено-бели су у спектакуларном мечу на стадиону "Рајко Митић " савладали Краснодар са 2:1 чиме су надокнадили заостатак из Русије где је било 3:2. Стрелци за црвено-беле били су Немања Радоњић у 7. и Гелор Канга у 46. минуту. Више од 50 хиљада навијача дуго неће моћи да се одлучи чији је гол био лепши и ефектинији. Тим тренера Владана Милојевића био је доминатан свих 90. минута и готово рурински укротио Бикове из Краснодара који су били преплашени и безопасни у паклу београдске "Маракане". Утешни гол који су постигли из пенала у 81. минуту поклон је немачког судије Штилера.

А како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Почиње битка за пласман у групну фазу Лиге Европе, између фудбалера Црвене звезде и Краснодара. У првој утакмици, у Русији било је 3:2 за екипу Игора Шалимова, а шта се дешава у реваншу на стадиону "Рајко Митић" можете УЖИВО да пратите на порталу Србија Данас.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

95. минут - Фудбалери су имали две прилике из слободних удараца. Оба пута су погађали живи зид

94. минут - Судија Штилер има свој шоу и иритира више од 50.000 навијача на стадиону "Рајко Митић".

92. минут - Борјан скида зицер. Фантастићна одбрана голмана Звезде.

90. минут - Судија Штилер продужио је утакмицу за шест минута!?

88. минут - Руси крећу на све или ништа. Звездина одбрана успешно одолева.

81. минут - ГОЛ - 2:1. Са 11. метара прецизан је био Гранквист.

80.  минут - Пенал за Краснодар. Сви  на стадиону су мислили да је Стојковић фаулиран, али је немачки судија Штилер из само њему знаних показао на белу тачку

77. минут - Пешић је заменио Радоњића.

76. минут- Одлична прилика за Краснодар. Андерсон је из изгледне ситуације шутирао преко гола-

70. минут - Рачич је заменио Милића.

61. минут - Звезда има пуну контролу. Руси покушавају безопасним ударцима из даљине.

51. минут - Гобељић мења Родића.

46. минут- ГОООООЛ - Мајсторија Канге! Бомба искоса са 19 метара које је завршила у рашљама гола Синицина. Голчина за памћење

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут - прво полувреме продужено је за четири минута

40. минут - Сви на стадиону су се ухватили за главу. Брза контра црвено-белих. Ричмонд Боаћи са 16 метара погађа стативу.

37. минут - Смолов из слободног ударца шутира са више од 25 метара. Лопта је прохујала поред гола Борјана.

35. минут - Сјајна прилика за Звезду. Милић на жалост шутира високо преко гола.

32. минут - Одличан центаршут Канге, Вујадин Савић је шутирао главом тик преко гола.

28. минут - Руси све чешће на половини Звезде.

23. минут - Фудбалери Краснодара су први пут припретили. У прилици је био Клаесон.

17. минут - Црвено-бели имају пуно контролу, диктирају темпо и држе конце игре у својим ногама.

7. минут - ГОООЛ - Сјајан потез Боаћија, Милићев ударац брани голман Краснодара, на лопту је натрчао Радоњић и довео Звезду у вођство - 1:0.

1. минут - Звезда је кренула офанзивно од самог старта.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

САН ЈЕ ПОСТАО ЈАВА: Звездин НАВИЈАЧ са севера вечерас РУШИ Краснодар! (ФОТО)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КРАСНОДАР 2:0

СТРЕЛЦИ: Радоњић у 7. и Канга у 46. минуту

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

ГЛЕДАЛАЦА: 50.720

СУДИЈА: Тобијас Штилер (Немачка)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Савић, Фримпонг, Родић (од 51. Гобељић), Доналд, Милић (од 70. Рачић), Срнић, Канга, Радоњић (од 77. Пешић), Боаћи. Тренер: Владан Милојевић.

КРАСНОДАР: Синицин, Петров, Мартинович, Гранквист, Каборе (од 48. Зигулев)  Рамирез, Смолов, Мамаев (од 59. Переира), Газински, Клаесон, Вандерсон. Тренер: Игор Шалимов.

Јавио се Плавшић на дан меча Звезда - Краснодар, ево шта је пожелео бившим саиграчима!

20.09.2024. 19:26
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

20.09.2024. 22:06
ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности