ЛИГА ЕВРОПЕ: Боаћијева бомба за ВЕЛИКУ Звездину победу, УСРЕД Немачке (ВИДЕО+ФОТО)

28.09.2017. 18:36
Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: Реутерс

У другом мечу састали се БАТЕ и Арсенал.

Фубалери Црвене звезде остварили су велику победу у Лиги Европе. У 2. колу групе Х, екипа Владана Милојевића је победила Келн, а једини гол дао је Ричмонд Боаћи. Сада Звезда има четири бода, док је Келн на нули. У следећем колу, 19. октобра, Звезда ће угостити Арсенал који је победио БАТЕ са 4:2

Српски клуб био је бољи у првом полувремену, имао доста прилика, једну и искористио. Међутим, у наставку, Келн је преузео иницијативу и претио Милану Борјану. Ипак, Звезда је успела да се одбрани, а имала је и среће. Милош Јојић, некада играч Партизана два пута је погодио стативу, а Битенкур једном.

ЛУДИЛО: Погледајте ТАБЕЛУ Звездине групе пред долазак Арсенала у Београд (ВИДЕО)

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Све је спремно за почетак утакмице 2. кола групе Х, између Келна и Црвене звезде. Познате су и стартне поставе, о којима више можете да прочитате ОВДЕ

Дешавања УЖИВО из Келна, можете да пратите на порталу Србија Данас

ЈАРЧЕВИ УДАРИЛИ ЈАКО: Келн подсетио на гол којим је Звезда ЗАВИЈЕНА У ЦРНО (ВИДЕО)

ЛЕТЕЛЕ И СТОЛИЦЕ: Погледајте како је изгледао навијачки сукоб на улицама Келна (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ.

КРАЈ УТАКМИЦЕ.

90 4. минут - Корнер за Звезду.

88. минут - Пешић до Срнића. Са неколико метара, нема ништа од гола.

Тотална офанзива Јарчева. Звезда се ипак брани.

83. минут - Канга у контри, ка Пешићу, али прејако.

78. минут - Рачић уместо Крстичића. Милојевић има право на још једну промену.

76. минут - Клеменс улази уместо Олковског. Последња измена у тиму Келна.

75. минут - Битенкур покушава. Опет статива.

73. минут - Милић уместо Радоњића. Друга измена у тиму Звезде.

71. минут - Враћа се Бабић.

ФОРА ВЕКА НА ФЕЈСБУКУ: Баш безобразно – ево шта је Боаћи УРАДИО Јарчевима! (ВИДЕО)

68. минут - Бабић после дуела главама остаје да лежи. Глава му је раскрвављена. Указује му се помоћ.

66. минут - Поново статива после шута Јојића.

Келн има иницијативу у овим тренуцима.

ГОРЕО КЕЛН: Делије направиле ШОУ на СТАДИОНУ (ФОТО)

63. минут - Боаћи се поново жали на повреду. Лекарска екипа поново на терену. Улази Пешић уместо повређеног Ганијца.

61. минут - Боаћи се жали на повреду. Излази са терена.

58. минут - Јојић погађа стативу Звездиног гола. Срећа за српски тим.

57. минут - Канга се спрема да изведе слободан ударац. После центаршута, отклоњена опасност испред гола Келна.

55. минут - Поново покушава Битенкур. Борјан хвата лопту.

51. минут - Битенкур покушава главом, поред гола Борјана.

46. минут - Одлично пробија Радоњић по десној страни. Убацује лопту на неколико метара, али Боаћи не стиже. Штета.

Промене у Келну. На терену су Битенкур и Осако. Милојевић не мења.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

45 2. минут - Прекршај Гобељића. Скраћени корнер. Изводи Јојић. Нема ништа од опасности по гол Звезде.

43. минут - Покушава Јојић. Непрецизан је. За сваки случај, Борјан се баца.

38. минут - Изблокиран шут Канге.

30. минут - ГОООООЛ! Боаћијев осми гол у сезони у Лиги Европе. Бомба, неодбрањиво, за 1:0.

27. минут - Покушава и Боаћи. Још једна шанса одлази у неповрат.

22. минут - Гобељић бољи од Жирасија. Износи лопту.

15. минут - Корнер за Звезду. Крстичић изводи. Нови корнер. Нема опасности по гол Келна.

8. минут - Радоњић по левој страни пролази. Покушава да проигра Боаћија, али је покушај осујећен.

6. минут - Каква прилика за Кангу. Сам против голмана, али шутира поред гола.

3. минут - Прекршај Жирасија над Стојковићем. Звездин бек на трави. Игра је настављена.

Утакмица почиње. Српски клуб изводи почетни ударац.

Звезда у белим дресовима. Келн у црвеним.

Српски и немачки клуб састају се поново после 28 година.

Тренутно, Звезда је лидер у Суперлиги, а Келн "фењераш" у Бундеслиги.

У мечевима 1. кола, Звезда је одиграла нерешено, док је Келн изгубио од Арсенала

Стадион чији је је капацитет скоро 50.000 места полако се пуни.

ИЗ ЗВЕЗДЕ САОПШТИЛИ: У продаји комплети улазница за прва два меча црвено-белих у АБА лиги (ФОТО)

КЕЛН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1

СТРЕЛЦИ: Боаћи 30.

СТАДИОН: "Мингерсдорфер" ("Рајн Енерџи")

СУДИЈА: Бас Нијхус (Холандија)

КЕЛН: Хорн, Хајнц, Соренсен, Мере (од 46. Битенкур), Рауш, Олковски (од 76. Клеменс), Озкан, Леман, Јојић, Жираси (од 46. Осако), Кордоба. Клупа: Кеслер, Марох, Хегер, Осако, Клеменс, Битенкур, Клинтер. Тренер: Штегер.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Ле Талек, Гобељић, Доналд, Крстичић (од 78. Рачић), Срнић, Канга, Радоњић (од 73. Милић), Боаћи (од 63. Пешић). Клупа: Супић, Фримпонг, Рачић, Милијаш, Аџић, Милић, Пешић. Тренер: Милојевић.

МУСЛИН ОДЛУЧИО: Повређеног Спајића ће заменити ОВАЈ играч (ФОТО)

НАПУШТА МИЛАН: Да ли је време за повратак Јовића у Звезду?
Luka Jović

21.09.2024. 09:42
ПРОМЕЊЕН ФОРМАТ: Светско клупско првенство у Дохи! Реал директно у финалу
FK Real Madrid

21.09.2024. 08:18
ЗВЕЗДАШИ НЕ ИДИТЕ У ИТАЛИЈУ: Делијама ДЕФИНИТИВНО забрањен долазак на утакмице против Интера и Милана