МНОГО ЈЕ ПАТИО: Докторка која је лечила Синишу описала његове последње дане
Био је велики борац.
Легендарни српски фудбалер Синиша Михајловић преминуо је у петак у 54. години после дуге и тешке болести. Он се годинама уназад борио се са леукемијом, успевао је два пута да је победи, али се стање последњих дана знатно погоршало.
НАЈВЕЋЕ КВОТЕ У СВЕМИРУ! Испрати финале Светског првенства уз БРУТАЛНУ ПОНУДУ у Меридиану
У ЧАСТ ЛЕГЕНДИ: Минут ћутања за Миху у финалу Мундијала, али и на мечу Хрвата за треће место
МИСТЕРИЈА ПОСЛЕДЊЕ СИНИШИНЕ ОБЈАВЕ: Мало се прича о њој, а у себи садржи суштину његове личности
Претходне недеље Михајловић је боравио у болници у Риму под надзором докторке Франческе Бонифази која је од почетка болести бринула о њему.
Докторка Бонифази, директорка програма трансплантације и одељења за напредну ћелијску терапију у оквиру одељења за хематологију у болници Сант'Орсола, открила је италијанским медијима како се Миха последњих дана свог живота носио са опаком болешћу.
- Никада се није плашио патње и храбро се суочио са болешћу. Много је патио, али је успео да прихвати крхкост коју му је болест начинила. Синиша је био човек који је имао велику вољу за животом и волео је живот више од свега. Био је окружен својим најближима: супруга је била уз њега од првог до последњег тренутка, увек. Аријана је била жена која му је дала храброст и која је управљала породицом у веома тешкој фази - открила је докторка и додала:
- Био је вољен од свих упркос томе што је био лик са снажном, понекад и грубом личношћу. Међутим, никада се ни са ким није свађао и сви су га волели. Овде сви с љубављу причају о томе. Много је у њему људске топлине, оставио је на нас утисак особе способне за велику емпатију - рекла је Франческа и испричала анегдоту са Синишом који јој је саветовао да купи веома скуп телевизор.
- Да, то је тачно. И мислим да сам га због његових молби коначно купила. Нисам га имала у кући 8 година. Али узела сам много јефтиније од онога што је предложио - присетила се докторка која је описала и његове последње дане у болници.
- Морамо рећи да је трансплантација коштане сржи најефикаснија терапија за искорењивање акутне мијелоичне леукемије. У овом тренутку гарантује мању могућност рецидива: нажалост у овом случају болест се вратила, била је веома агресивна и отпорна на лечење. Међутим, Синиша је устао иако му се вратила: пре не више од недељу дана ходао је и прешао много километара пешке. У сваком случају, не треба генерализовати, трансплантација је ипак најбоља терапија. Ми доктори верујемо да је једини начин да ублажимо бол који осећамо када видимо како наши пацијенти умиру јесте да се кладимо на истраживање - рекла је Бонифази.