ТИТУЛА ДОВЕДЕНА У ПИТАЊЕ: Партизан ПАО у Хумској!

13.03.2024. 17:46
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Узбудљив меч...

Четири дана после 172. вечитог дербија, Партизан је вечерас у оквиру 25. кола Суперлиге поразен од екипе крушевачког Напретка резултатом 0:1.

Још једна хорор интервенција Партизанове одбране: Дуљај бесан на играче, али и на судије (ВИДЕО)Gol

МИЛИОНСКА ОДШТЕТА: Ивић из Краснодара не одлази празних руку!Vladimir Ivić

МИЛИОНСКА ОДШТЕТА: Ивић из Краснодара не одлази празних руку!

Судија: Никола Радаковић (Нови Сад).

ПАРТИЗАН: Јовановић, Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић, Овусу (од 57. Николић), Кастиљо (од 46. Захид), Калулу, Natho, Гох, Баждар.

НАПРЕДАК: Савић, Вукајловић, Стевановић, Маринковић, Јовановић, Марјановић, Љубомирац, Зличић, Бастајић, Благојевић, Мајдевац (од 51. Станојловић).

Иако је Партизан вечерас ослабљен неиграњем Салдање, Северине, Захида и Ковачевића, црно-бели су одлично започели меч.

Три прилике је имао Баждар већ у шестом минуту, али сва три пута му је голман Напретка зауставио ударац.

Шест минута касније покушао је и Аранђел Стојковић са ивице казненог простора, али лопта завршава изнад пречке.

Од тог тренутка, екипа Напретка се ослободила притиска, све дуже је имала лопту у свом поседу, а прва претња по гол Партизана био је опасан покушај Бастајића пар минута касније.

А онда, 25. минут меча и бравура голмана Партиана Александра Јовановића! Мајдевац је избио сам испред голмана црно-белих, избегао офсајд-замку, али је чувар мреже Партизана подсетио на маестралну партију из вечитог дербија.

То је, међутим, била само најава онога што је уследило у 32. минуту, када је Мајдевац успео да нађе пут до Јовановићеве мреже. Бастајић има велике заслуге за овај гол, јер је са леве стране успео да пошаље лопту до Мајдевца на ивици казненог простора, а овај је поред тројице Партизанових дефанзиваца послао лопту у доњи леви угао Јовановићевог гола - 0:1.

Партизан се поново ''пробудио'' после овог примљеног гола, могао је Natho убрзо да иузједначи, али је његов шут са ивице казненог простора изблокиран, довољно да лопта оде у корнер.

Много бољу прилику је пропустио Стојковић неколико минута касније, када је шутирао са десетак метара, голман Савић је одбио лопту до Баждара који је покушао ноншалантно, петом да спроведе ту лопту у мрежу, иако је иза себе имао слободног Гоха.

Нападао је Партизан, покушавао на све начине да дође до гола, а у 85. минуту су домаћи поново тражили пенал, Гох је сигнализирао да је један од гостујућих фудбалера играо руком у свом казненом простору, али се судија Радаковић на то није обазирао.

До краја је још Калулу у надокнади времена имао солидну прилику када је успео да изнуди корнер. После тог корнера су домаћи још једном тражили пенал због играња руком, али после провере у ВАР соби опет је процењено да није било основа за шут са беле тачке.

19:00 Раднички Ниш - Црвена звезда

СПРЕМА СЕ ДЕБАКЛ ПАРТИЗАНА: Силас промашио зицер, али није Шериф (ВИДЕО)
FK Crvena zvezda

23.09.2024. 20:28
Нови транспарент, ИСТА УВРЕДА: Звездаши и ДРУГИ ПУТ одговорили римовањем (ФОТО)
Zvezdaši

23.09.2024. 20:17
ЗВЕЗДА ПОГОДИЛА У ЗАДЊИМ СЕКУНДАМА: Меси до Силаса и Јовановић је немоћан (ВИДЕО)
Silas

23.09.2024. 20:00
ГРОБАРИ ЋЕ САЊАТИ ОВУ ШАНСУ: Јурчевић умало донео изједначење (ВИДЕО)
Jurčević

23.09.2024. 19:54
(УЖИВО) СУПЕРЛИГА: Партизан - Црвена звезда 0:3
Večiti derbi
УЖИВО

23.09.2024. 17:56
Звездин ђак играо руком у шеснаестерцу, Симовић гледао ВАР и показао на пенал! Јовановић без шансе (ВИДЕО)