ПРВИ ПУТ ПОСЛЕ 36 ГОДИНА: Пиво на енглеским трибинама
После стајаћих трибина још једна новина на Острву.
Навијачи на фудбалским стадионима ускоро ће добити могућност да на трибинама пију алкохолна пића. Први пут од 1985. године.
СТРАШАН УДАРАЦ ЗА ПАРИЖАНЕ: Без НАЈБОЉЕГ на Манчестер Сити!
ПРЕКОБРОЈАН: Бивши фудбалер Партизана остаје БЕЗ клуба!
ВЕОМА БРЗО: Роналдо мења Солскјера и постаје МЕНАЏЕР Манчестер јунајтеда (ФОТО)
Следећег месеца биће објављен независни извештај о искуствима на стадионима пре и током саме утакмице. Истраживање је спровела Трејси Крауч, а једна од промена биће „повратак“ алкохола на трибине после 36 година.
Баварска машина је загрејана, руши све редом, а на Бајерновом менију вечерас (20.30) је Гројтер Фирт - квота на двојку је 1,12, а на kombinazziju 2&3 1,20. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Гројтер Фирт - Бајерн.
За почетак ће се радити о тест периоду и алкохол ће бити дозвољен само на стадионима клубова из Лиге два и Националне лиге.
Уколико се покаже добром, одлука о укидању забране конзумирања алкохола на стадионима биће проширена на све нивое професионалног фудбала у Енглеској, укључујући и Премијер лигу.
У Енглеској забрана алкохолних пића на стадионима важи од 1985. године и хулиганских испада практично на свим стадионима. Та рестрикција се никад није односила на друге спортове сем фудбала.
Нико не жели да види ружне сцене. Зато бих прво предложила да са овом променом почнемо као са пилот пројектом. Треба прикупити податке, не ради се само о томе да навијачи добију прилику да попију пиће док гледају утакмицу већ и о томе да се клубовима да више прилика да се издржавају, сматра Трејси Крауч.
-Треба на ствари гледати у целини. Фудбал сам према себи треба да преузме одговорност. У садашњим условима практично терамо људе да на брзину испију своја пића на полувремену, а то је прилично нездрава веза између фудбала и алкохола. Попију много у кратком временском периоду, додала је.
Њено истраживање такође позива власти да ограниче мешање кладионицама у фудбал. Како ствари стоје одлука да се забрани спонзорисање спортске опреме од стране кладионица и истицање њихових реклама на дресовима и рекламним паноима на стадиону је веома близу, а биће разматране и телевизијске рекламе кладионица.
Болтон је први предузео кораке у оквиру овог питања када је прекинуо све везе са кладионицама и најавио свесрдну помоћ онима који имају проблеме са клађењем.
-Проблем са клађењем и коцкањем уништава животе. На овај начин и овом одлуком желели смо да покажемо нашу подршку свима онима који имају овај облик зависности. Према последњим истраживањима између 340.000 и 1.4 милиона одраслих и око 60.000 деце између 11 и 16 година у Уједињеном краљевству има овај проблем. Фудбал као индустрија мора нешто да уради по том питању, поручила је председница Вондерерса Шерон Британ.
БОНУС ГАЛЕРИЈА
Погледајте како изгледа италијанска спортска новинарка Дилета Леота.