ПОБЕДА СТАНКОВИЋА: Српски репрезентативац дао гол за Спартак

28.07.2024. 16:40
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: МН Press

Фудбалери московског Спартака остварили су прву победу под вођством тренера Дејана Станковића пошто су као гости савладали Химки резултатом 1:3, а гол је дао и репрезентативац Србије Срђан Бабић.

После пораза на старту шампионата Русије, на гостовању Оренбургу, Станковић је успео да освоји прва три бода на клупи најтрофејнијег руског клуба.

Спартак је у Химкију могао да поведе у 45 9. минуту, али је ударац Теа Бонгонде са пенала зауставио голман Химкија Игор Обухов. Аргентинац Езекијел Барко је довео Спартак у вођство у 49. минуту голом из слободног ударца са око 20 метара, а предност је дуплирао Костариканац Манфред Угалде у 55. минуту. Срђан Бабић је голом у 72. минуту потврдио победу Спартака, а у 90 1. минуту почасни гол за домаћина дао је Бута Магомедов.

Цео меч за Химки одиграли су српски интернационалци Петар Голубовић и Немања Анђелковић.

Стефан Мелентијевић је остао на клупи Химкија.