Док се гиганти отимају око Сергеја, Вања Милинковић-Савић је изгубио живце и направио хаос (ВИДЕО)

10.03.2017. 12:43
Sergej Milinković-Savić, Vanja Milinković-Savić
Сергеј Милинковић-Савић, Вања Милинковић-Савић / Извор: МН Press

Оваквог га нисте видели.

Севале су варнице у дербију пољске лиге између Леха из Познања и Лехије из Гдањска. Било је толико напето, да чак три играча гостију није завршило сусрет због искључења, а један од њих је био и Вања Милинковић-Савић.

Брат Сергеја око кога се отима пола Европе, потпуно је изгубио живце, утрчао на терен са клупе и претио противничким играчима по завршетку првог полувремена, прозивавши их на тучу у тунелу зашта је добио жути картон, да би у 78. минуту сусрета који је завршен победом Леха од 1:0, изгубио нерве.

Дисциплинска комисија без милости: Вечити ривали чекају казне (ФОТО)

На мети ВМС се у 78. минуту нашао главни судија Марсињак који је могао да прође као бос по трњу, јер је српски голман имао намеру да се физички обрачуна са њим. Саиграчи, међу којима је капитен и бивши репрезентативац Србије Милош Красић су горостаса од преко два метра и тешког 100 кг једва успели да зауставе, а да нису ко зна како би прошао несрећни арбитар. Према прописима, Вања је директно поцрвенео.

И управо због тог детаља момак који је рођен у Шпанији могао би озбиљно да надрља иако је већ добио три меча суспензије. Пољска судијска комисија сада тражи строжу казну за напад на службено лице, а шта ће бити од тога, остаје да се види.

Лалатовић објавио списак Орлића, има и дебитаната (ФОТО)

Иако је несумњиво погрешио, показавши наш углавном по лошем чувени ратоборни карактер, мора се ипак стати у одбрану нашег момка. Наиме, он је био незаменљив на голу клуба из Гдањска целу прву полусезону, да би након што су га продали Торину у који прелази овог лета, закуцали за клупу. Фрустрација се очигледно нагомилала и Вања је у недељу једноставно пукао. Милинковић Савић  је 20. фебруара напунио тек 20 година, тако да су неискуство и младалачка врела крв учинили своје.

Лехија је тренутно прва са само два бода предности над трећепласираним Лехом у пољској Екстракласи.