ЗВЕЗДИНА НАДА ЖИВИ: Пораз у Краснодару из којег се види Лига Европе (ВИДЕО)

17.08.2017. 18:46 23:53
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Реванш утакмица плеј-офа на програму је 24. августа.

Краснодар је био бољи од Црвене звезде, славио са 3:2 (1:0) у првој утакмици плеј-офа, али су црвено-бели остали у игри за пласман у Лигу Европе. Београђани су два пута имали два гола минуса, није признат ни регуларан погодак Михаила Ристића, али Звезда је у добром делу меча била равноправан ривал скупоценом руском тиму.

Наредног четвртка је дан одлуке – црвено-бели ће од 21 час на стадиону „Рајко Митић“ играти за пласман у групну фазу Лиге Европе, пласман који се чека пуну деценију у Љутице Богдана.

БРУТАЛНО! Утакмица само што није почела, фудбалер Звезде Делијама упутио јаку поруку (ФОТО)

МАЛЕР У МИНУТ ДО 12: Звезда остала без важног стартера пред меч са Краснодаром (ФОТО)

Тим Владана Милојевића није под притиском могао да се "опружи" у Краснодару као у Птрагу против Спарте и био је у подређеном положају све до 20. минута и вођства домаћина. Тек тада су црвено-бели показали зубе и доказали да имају квалитет да се равноправно носе са тимом у који је само овог лета уложено 12 милиона евра.

Заиграли су црвено-бели одважније, али их је ударац испод плексуса у првом минуту другог полувремена поштено уздрмао. Међутим, опоравила се Звезда од шока, гол Славољуба Срнића имао је лековито дејство, али је уследила нова криза.

Краснодар је почео д апритиска све јаче, а непризнати гол дојучерашњег играча Звезде Михаила Ристића пробудео је инат код домаћина. Краснодар је "стиснуо" црвенпо-беле, гол је висо у ваздуху, а погодак Петрова за 3:1 у 66. минуту слутио је убедљивији пораз.

Нису, међутим, тако мислили момци Владан милојевића и после пожртвоване асистенције Милића, преко Пешића стигли до резултата који ће да запали атмосферу ан стадиону "Рајко Митић" за седам дана.

Лига Европе није баш близу, али ни толико далеко од Љутице Богдана. Звездо, ти то можеш!

Краснодар - Црвена звезда 3:2 (1:0)

Стадион: Краснодар арена.

Судија: Гедиминас Мажејка (Литванија).

Стрелци: Игнатјев 20, Клаесон 46, Петров 66 за Краснодар - Срнић 57, Пешић 71 за Црвену звезду.

Жути картони: Рамирез, Смолов, Ристић (Краснодар) - Ле Талек, Савић (Црвена звезда).

Краснодар: Синицин – Петров, Гранквист, Мартинович, Рамирез – Ристић, Газински – Клаесон (од 78. Сулејманов), Мамајев (од 70. Зигулев), Вандерсон – Игњатјев (од 66. Смолов).

Црвена звезда: Борјан – Стојковић, Савић, Бабић (од 70. Пешић), Анђелковић (од 78. Гобељић) – Ле Талек, Доналд – Срнић, Канга, Радоњић (од 66. Милић) – Боаћи.

Дуел из Краснодара пратили сте уживо у текстуалном преносу на Србији Данас.

71. минут - ГОООЛ, 3:2 - Пешић! Лепа акција српског тима. Доналд је убацио лопту у простор, Милић је извукао да не оде у гол аут и вратио повратну за још једног резервисту Пешића који је из првог контакта са лоптом затресао мрежу Краснодара.

66. минут - Краснодар је дошао до трећег гола после корнера, Петров је остао сам ан 16 метара и оштрим ударцем матирао Борјана, 3:1 за домаћина.

65. минут - Анђелковић је пожртвованом интервенцијом спасао чист гол, пошто је лопта већ прескочила голмана Борјана.

59. минут - Каква срећа за Звезду! Ристић је постигао еврогол, лопта се одбила од пречке бар метар у гол гостију, али судије су то превиделе и нису признале регуларан погодак Краснодара.

57. минут - ГООООЛ, 2:1 - Славољуб Срнић! Опалило је Звездино крило са 20-ак емтара, Синицин је лоше реаговао и лопта је завршиал у доњем десном углу гола домаћина.

52. минут - Најбоља прилика за Звезду, шта је сада промашио Боаћи?! Одлична акција Радоњића и Анђелковића по левом боку, капитен гостију је послао центаршут по земљи, а Боаћи је из идеалне ситуације са пет метара погодио у ногу голмана Синицина.

46. минут - 2:0 за Краснодар! Серија грешака у одбрани Звезде. Рамирез је центрирао са левог бока, лопта је прелетела на другој стативи Анђелковића, а Клаесон је захтавио "пуном" лопту и "пробио прсте" голмана Борјана. Несхватљиво лош почетак другог дела игре.

Друго полувреме

42. минут - Много боља игра у пољу гостију после примљеног гола, недостаје завршни пас за озбиљнију шансу за погодак.

30. минут - Црвено-бели су заиграли офанзивније после примљеног гола. Најбоља шанса за госте, пошто је Мартинович умало савладао главом свог голмана. Срећа за Краснодар.

26. минут - Прва озбиљна акција црвено-белих. Срнић је повукао лопту, шутирао оштро са 20-ак метара, али је голман Синицин успео да боксује лопту.

20. минут - Реприза ситуације из седмог минута. Ристић је шутирао, Борјан није успео да ухвати лопту, одбио је право на ногу Игњатјева који је пласирао у мрежу, 1:0 за Краснодар.

15. минут - Црвена звезда се организовано брани, без прилика за гол.

7. минут - Прва опасност пред голом Звезде. Михаило Ристић је шутирао, лопта је некога закачила, променила смер, а Милан Борјан није био сигуран у интервенцији. Испустио је лопту, срећом по црвено-беле, па домаћин није опасније запретио у наставку акције.

21.09.2024. 08:18
ЗВЕЗДАШИ НЕ ИДИТЕ У ИТАЛИЈУ: Делијама ДЕФИНИТИВНО забрањен долазак на утакмице против Интера и Милана

20.09.2024. 21:23

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)
Željko Obradović, KK Partizan

20.09.2024. 22:35
Дивац: Јокић је најбољи европски кошаркаш икад, бројке све говоре
Vlade Divac

20.09.2024. 20:06
БИТИ ИЛИ НЕ БИТИ ЗА КИЈЕВ "Време је да почну да се постављају непријатнија питања о сукобу у Украјини" - Колико је Запад спреман да иде далеко?
Volodimir Zelenski

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности