СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Пешић ВЕОМА успешно заменио Боаћија, али сада сви мисле о Јовичићу (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

06.08.2017. 21:56
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Наредно коло на програму је у среду и четвратк.

Фудбалери Црвене звезде остварили су трећу победу у сезони у Суперлиги Србије. Екипа Владана Милојевића је у последњем мечу 3. кола савладала Чукарички (3:0), головима Александра Пешића и Филипа Стојковића, али је тријумф на стадиону "Рајко Митић" остао у сенци повреде Бранка Јовичића (више прочитајте ОВДЕ). Новајлију у редовима Звезде сада очекује дужа пауза. Тако, после три кола, Звезда има девет бодова, као и Партизан и Војводина, док је Чукарички на три.

ЗВЕЗДА ЧЕКА ЧУКАРИЧКИ: Милојевић направио неколико измена (САСТАВИ)

МЕЧ РЕШЕН У НАДОКНАДИ: Краснодар играо против клуба у ком је и бивши члан Партизана (ВИДЕО ФОТО)

Милојевић је направио неколико промена у односу на претходне мечеве, па међу стартерима није било Милана Родића, Дамијена ле Талека, Славољуба Срнића и најбољег стрелца Ричмонда Боаћија. Шансу од почетка су добили Срђан Бабић, Немања Радоњић и поменути Пешић који је оправдао указано поверење, головима у 20. и 74. минуту.

Уводни тренуци на стадиону "Рајко Митић" припали су домаћину, а у првих десетак минута покушали су Бранко Јовичић и Лука Аџић. У наставку меча било је прилично занимљиво, тачније било је и добрих и лоших вести за навијаче црвено-белих. Прво је у 19. минуту досуђен пенал за домаћина. У казненом простору је пао Немања Радоњић, а судија Милорад Мажић је показао на белу тачку. Реализатор је био Александар Пешић, али из "поправног".

А онда, само два минута касније из игре је морао Јовичић, после старта Николе Дринчића. Звездин везиста је одвезен колима хитне помоћи. У наредним тренуцима, на "удару" је био и голман домаћина Милан Борјан, а покушавали су Бојић, Дринчић и Кајевић. Звезда је могла да дуплира предност у 40. минуту, али је Лука Аџић промашио велику прилику. То је прилично изнервирало Владана Милојевића, а о томе више прочитајте ОВДЕ

На полувремену није било промена, први су припретили гости. Пушкарић је покушао у 46. минуту, али је био непрецизан. На другој страни покушавали су и Савић и Пешић, али су њихови покушаји били осујећени. У 65. минуту, на "муке" је Борјана бацио Дринчић, али је Борјан био концентрисан. Ненад Лалатовић је покушао новим "нападачким" изменама (Јовановић и Мудрински) покушао нешто да промени, али је његов тим у наставку примио два гола. Стрелци су били Пешић и Филип Стојковић. У првој ситуацији асистент је био Канга, а у другој лавовски део посла одрадио је Ненад Милијаш који је ушао неколико минута раније.

У следећем, колу, Звезда ће у четвртак гостовати Раднику, док ће у среду Чукарички бити домаћин екипи Младости.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЧУКАРИЧКИ 3:0

СТРЕЛЦИ: Пешић у 20. и 74, Стојковић у 80. минуту

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Милорад Мажић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Бабић, Савић, Анђелковић, Јовичић (од 22. Рачић), Доналд, Аџић (од 64. Милић), Канга (од 77. Милијаш), Радоњић, Пешић.

ЧУКАРИЧКИ: Кировски, Црномарковић, Ђурић, Пушкарић, Богосавац, Дринчић, Лагатор, Кајевић (од 77. Зорић), Бојић (од 73. Јовановић), Обрадовић, Ожеговић (од 73. Мудрински).

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Радничком довољно САМО 2 минута, Војводина МАКСИМАЛНА (ГАЛЕРИЈА)

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 3. коло

Напредак - Радник 1:2

(Шљивић 39. п - Златановић 5, Мићић 61)

Земун - Раднички Ниш 1:2

(Вучић 35. - Арсић 7, 9. п)

Јавор - Мачва 0:4

(Адамовић 61, Матић 69, 83, Јовановић 82.)

Младост - Рад 2:1

(Пешић 2, Радивојевић 14. -  Волков 45.)

(Пешић 20, 74, Стојковић 80.)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 9, Партизан 9, Војводина 9, Вождовац 7, Партизан 6, Спартак 6, Мачва 6, Младост 4, Радник 4, Чукарички 3, Раднички 3, Јавор 3, Земун 1, Напредак 1, Рад 1, Бачка 0, Борац 0.

ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо отац Милоша Красића
Miloš Krasić

21.09.2024. 14:21
Филиповић: Бенфика победила на искуство и квалитет, грешке Звезду коштале пораза
Zoran Filipović

21.09.2024. 13:36
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби