АБА ЛИГА: Пејџ провозао Парни ваљак преко Морнара! Баранима није помогао ни СТРАШНИ Пулен

04.01.2020. 20:48
Markus Pejdž
Маркус Пејџ / Извор: МН Press

Црно-бели заслужено славили.

Кошаркаши Партизана савладали су Морнар у дербију 14. кола АБА лиге резултатом 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22) у Штарк арени. Црно-беле је до победе предводио фантастични Маркус Пејџ, али је славу могао да му преотме Џејкоб Пулен да су његови саиграчи успели макар мало да га испрате.

КЕЦМАН УШАО У ПЕЈЏА! Судије ПОНИШТИЛЕ тројку партизановог бека са више од пола терена! (ВИДЕО)

ОТВОРЕНО О ВУЈОШЕВИЋУ: Остоја Мијаиловић говорио о бившем тренеру Партизана!

ПРЕОКРЕТ: Меклин на чекању, Ловерњ на вратима Хумске?

Већи део прве четвртине обележила је резултатска клацкалица, али су црно-бели у последњих минут и по направили серију 7:0 поенима Загорца, Мозлија и Пејџа, па је резултат после уводних десет минута био 17:11 за Парни ваљак. Кошаркаши Партизана су ту серију наставили у другој четвртини коју су отворили са 8:0 и тако су укупном серијом 15:0 стигли до 14 поена предности. У наставку четвртине је Морнар некако успео да смањи предност ривала на десет поена разлике, али су пулени Андрее Тринкијерија и ту деоницу завршили серијом 7:0, па је после првих 20 минута на семафору писало 46:29.

Партизан је у трећој четвртини постепено повећавао предност и нешто више од три минута пре краја тог дела црно-бели су дошли до максималних 22 (64:42). Међутим, од тог тренутка је у наредних 180 секунди на терену постојала само екипа Морнара која је серијом 11:2 дошла до пристојнијих 66:53 пред последњу деоницу, највише захваљујући Ленсу Херису који је у том периоду постигао шест поена и Пулену који је прве поене на мечу постигао 30 секунди пре краја треће четвртине.

Прве поене у последњих десет минута је постигао Реџи Рединг, али је потом Џејкоб Пулен са две тројке смањио заостатак Барана на једноцифрену разлику (68:59). У том тренутку је Андреа Тринкијери затражио тајм-аут који је уродио плодом, па су црно-бели убрзо стигли до 14 поена предности. Када је деловало да ће Парни ваљак мирно привести меч крају Џејкоб Пулен је фаулиран при шуту за три поена, а Тринкијери је због бурне реакције добио техничку грешку, па је Морнар са четири погођена слободна бацања Џејкоба Пулена пришао на 81:73 три минута пре краја меча.

После тога је два слободна бацања постигао Реџи Рединг, а потом је сигуран за два био још једном Пулен. Међутим, тада је уследио фаул Пулена над Јарамазом, а клупа Црногораца је због реакције добила техничку грешку, а плеј Партизана је погодио једно од два слободна бацања, док је Рединг био прецизан са линије пенала за додатно бацање због техничке. Тада је на семафору писало 85:75 и убрзо се ушло у последњи минут и све је било јасно.

Партизан је до победе предводио Маркус Пејџ са 19 поена, а одлични су били још Реџи Рединг са 16, Никола Јанковић је постигао 14, а Раде Загорац 13 поена. На другој страни феноменалних последњих десет и по минута одиграо је Џејкоб Пулен који је у том периоду убацио свих 19 поена, а истакли су се још Ленс Херис са 14 и Милко Бјелица са 13 поена. Такође, треба споменути и Уроша Луковића који је уз девет поена имао и 12 скокова.

ПАРТИЗАН - МОРНАР БАР 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22)

ДВОРАНА: Штарк арена

СУДИЈЕ: Марио Мајкић , Игор Драгојевић, Гордан Терлевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000

Партизан: Волден 7, Загорац 13, Пејџ 19, Гордић 2, Јарамаз 6, Бирчевић 2, Рединг 16, Јанковић 14, Томас 4, Пејнерс, Трифуновић, Мозли 5.

Морнар Бар: Пулен 19, Херис 14, Нидам 2, Шеховић 2, Павић, Бегић 2, Вујошевић 2, Волер 10, Маркота 2, Врањеш, Бјелица 13, Луковић 9.

Црвена звезда - Крка (17)

Погледајте како изгледа Марселина Завадкса, рели возач и бивша мис Пољске.

САОПШТЕЊЕ СА МАЛОГ КАЛЕМЕГДАНА: Звезда прети ГАШЕЊЕМ АБА лиге!

СТИЖУ ВЕСТИ ИЗ ИТАЛИЈЕ: У Партизан се враћа РЕПРЕЗЕНТАТИВНИ плеј? (ФОТО)

ПРОЦУРИЛО: Ево зашто Обрадовић ТЕРА Ловерња из Фенера! У Партизану ће се после ОВОГА замислити!

ИТАЛИЈАНИ ГА ПОГУРАЛИ КА ХУМСКОЈ: Рајковић на корак од Партизана

ПОНОВО ОДУШЕВИО ГРОБАРЕ: Ево шта Јапанац ради у домовини током зимске паузе (ФОТО)

БАРАЋ: Битно је да добро отворимо сезону, тако да идемо тамо са једним циљем - да победимо
Marko Barać

21.09.2024. 15:45
АЛЕКСА БРИЉИРАО НА ДЕБИЈУ: Победа ЦСКА на старту ВТБ лиге!
Aleksa Avramović

21.09.2024. 15:20
НЕОЧЕКИВАН ПРОБЛЕМ: Звезда без битног играча на Дубаи (ФОТО)

21.09.2024. 14:21
ДОМАЋИН ОВОЛИКО НИКАД НИЈЕ БИО ПОТЦЕЊЕН: Звезда огроман фаворит! Ово су квоте за вечити дерби