АБА ЛИГА: И Хичкок би им позавидео - ПРЕОКРЕТИ одлучили меч Меге и Партизана (ВИДЕО)

28.03.2021. 13:48
ABA
АБА / Извор: МН Press

Драма у једном од дербија 23. кола.

Кошаркаши Партизана победили су (као формални гости) Мегу у драматичном мечу 23. кола АБА лиге резултатом 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23), у дворани "Ранко Жеравица".

НБА: Боби показао ЗУБЕ Зајону! Дабл-дабл Марјановића, Покушевски солидан, какав ДЕБИ Вучевића (ВИДЕО)

НИЈЕ БИО ГОЛ! Човек који је најбоље од свих видео ситуацију, он каже: "НИЈЕ ПРЕШЛА ЛИНИЈУ"

УЕФА ОДЛУЧИЛА: Познато ко суди Орловима у Азејрбеџану, овај арбитар ОБОЖАВА да свира пенале!

Румуни су једва победили Македонце у четвртак (3:2) и немају баш много разлога за оптимизам пред вечерашњи (20.45) меч са краљевима мундијалских квалификација Немцима који су лагано уписали три бода против Исланда (3:0). Квота на двојку је 1,40, а на kombinazziju 2&3 1,93. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Румунија - Немачка.

Мега је боље ушла у меч, прецизним шутевима повела 10:6, али су црно-бели брзо успоставили ритам и до краја првог периода преокренули резултат у своју корист.

До опипљивије предност изабраници Александра Матовића стигли су непун минут пре краја прве деонице (27:21), захваљујући тројки Маркуса Пејџа, да би Партизанов Американац новим далекометним поготком у року од пет секунди донео максималних 9 (30:21) формалном госту у београдском окршају.

Мега је одговорила на исти начин у другој четвртини и експресно преокренула резултат у своју корист (37:30), захваљујући серији 16:0, па је тренер црно-белих морао да реагује тајм-аутом. Више од два минута кошаркаши Партизана нису поентирали, а црну серију прекинуо је новом тројком Пејџ.

Уследила је потом серија Партизана 8:2, за потпуни прикључак, али је домаћин ипак имао предност на полувремену (55:53).

У наставку је виђена иста слика. Домаћин је са два поентирања стигао до 59:53, да би Парни ваљак убацио у пету брзину и са фуриозним низом од 11:0 поново окренуо ситуацију у своју корист (59:64).

Током целе утакмице тивали су се смењивали у вођству, Урош Трифуновић био је међу кључним играчима Партизана у трећој деоници, када је и постигао чак 9 поена, од укупно 11, док су црно-бели у последњу деоницу ушли са пет кошева предности (75:70).

Закуцавање Вила Мозлија на почетку последњег периода, а потом и поентирање из тешке ситуације, одвело је Партизан на високих девет кошева предности (70:79), али је Мега успела да васкрсне.

Два минута пре краја меча, домаћин је кошевима преко Тепића и Петрушева стигао до новог преокрета (88:86) и учинио драматичну завршницу. Ипак, Јарамаз је погодио тројку преко руке репрезентативног центра из Меге и Партизан се "одлепио" на 4 (92:88). После седам узастопних Огњенових поена, домаћи кошаркаши више нису имали одговор.

Јарамаз је, уједно, био најефикаснији у победничком тиму са 22 поена, два мање убацио је Дангубић, док су по 11 постигли Трифуновић и Мозли, двоцифрени су били Мика и Томас са по 10 кошева.

Код Меге, Петрушев је дао 21 кош, Смит постигао 18, док је Симоновић утакмицу завршио са 14 поена.

МЕГА - ПАРТИЗАН 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23)

Дворана: "Ранко Жеравица".

Судије: Пукл, Кардум, Шпендл.

МЕГА: Мишковић 4, Смит 18, Петрушев 21, Тепић 4, Кљајевић, Момиров 7, Симоновић 14, Церовина 8, Матковић 6, Казалон 6, Ланговић.

ПАРТИЗАН: Мика 10, Пејџ 9, Дангубић 20, Стефановић, Јарамаз 22, Величковић, Перкинс 3, Јанковић 2, Томас 10, Трифуновић 11, Мозли 11.

Морнар - Будућност

Погледајте како изгледа Андреа Сахара, изабраница боксера Кубрата Пулева.

ПОЗНАТ БУЏЕТ KK ЦРВЕНА ЗВЗЕДА: Човић - "завршавамо сапуницу око Петрушева"
Nebojša Čović

20.09.2024. 12:24
ПОТПУНО НЕОЧЕКИВАНО: У Звезди није успео да се наметне, али зато одлази у НБА лигу
Stefan Lazarević i Džavonte Smart

20.09.2024. 11:45
ПОЧИЊЕ АБА ЛИГА: Србија први пут са шест тимова! Титулу брани Звезда
KK Crvena zvezda

20.09.2024. 10:32
ТУЖНА ВЕСТ: Преминуо Небојша Еркић (35)! Будућност се од њега опростила потресним објавом

20.09.2024. 07:57
ЗАСТАВА 2024: "ИЗУЗЕТНО САМ ПОНОСАН, ДАНАС ОДЛУКА О ВОЈНОМ РОКУ" Председник Србије се обраћа јавности са аеродрома у Батајници
Aleksandar Vučić
УЖИВО

20.09.2024. 11:15
Преминула глумачка легенда Радмила Живковић
najnovija vest, najnovija

20.09.2024. 12:23
"ТАТА, ОН ЈЕ ИМАО ЦРВЕНЕ ОЧИ, ОЧИ ЂАВОЛА" Малишан прескакао тела својих рањених другара бежећи од дечака убице - наставља се суђење за масакр у "Рибникару"
Suđenje za masakr u Ribnikaru

20.09.2024. 11:19
ПОПЛАВНИ ТАЛАС СТИГАО У СРБИЈУ! Пређена граница одбране, ОВАЈ ГРАД налази се пред потопом