БОГДАНОВИЋ ЗАСЕНИО АМЕРЕ: Србин уз ОВАЦИЈЕ дебитовао у НБА! На старту је ОДУШЕВИО публику! (ВИДЕО)

24.10.2017. 08:07
bogdan
богдан / Извор: Профимедиа

Српски ас заиграо за Сакраменто.

Промена тренера уродила је плодом. Феникс је само дан, пошто се захвалио Ерлу Вотсону на сарадњу, уписао прву победу у НБА. Пред Сансима пали су Сакраменто Кингси (117:115), а меч је обележио деби Богдана Богдановића у најјачој лиги на свету.

ТРЕНЕР ХИМКИЈА У СТРАХУ: Како знамо и умемо МОРАМО да зауставимо ова ДВА играча Звезде (ФОТО)

АБА ЛИГА: Цибона у финишу сломила МЗТ (ВИДЕО ФОТО)

Репрезентативац Србије није био у саставу Краљева на претходне три утакмице клуба, који га је 2014. године изабрао као 27. пика, због повреде зглоба. Прилику да заигра добио је на 2,59 минута пре истека прве четвртине и до одласка на полувреме постигао свих 12 кошева.

Приликом вођства домаћина 38:19, Богдан је постигао "тројку" и тако уписао прве поене од доласка у НБА. Кингси су смањили минус на 16 разлике, а до краја меч увели у неизвесну завршницу.

АЛИМПИЈЕВИЋ ПРЕСЕКАО: Кешељ није више у плановима тренера Звезде (ФОТО)

Занимљиво да је најбољи играч Орлова на недавном ЕП у Истанбулу имао велику подршку српских навијача са трибина дворане у Аризони. Сјајан је био у дефанзивним задацима, а неретко су амерички коментатори са хвалоспевима оцењивали његов учинак.

СЕЋАТЕ ЛИ ГА СЕ? Огласио се бивши ЉУБИМАЦ југа, Гробаре ће ОДУШЕВИТИ његова ИЗЈАВА! (ФОТО)

Бивши ас Фенербахчеа и Партизана утакмицу је завршио са 12 поена (5/15 из игре, 1/4 за три, 1/1 слободна бацања), имао три ухваћене лопте, по две асистенције и украдене лоптем, направивши један фаул за 25 минута проведених на паркету.

Гости су константно јурили предност, а већ у првој деоници имали заостатак од 21 поена. Уследио је "камбек" и 58 секунди пре краја меча изједначили су (112:112), захваљујући расположеном Гарету Темплу. Исти играч, међутим, није успео у последњем нападу да погоди и одведе Сакраменто у продужетак.

Најефикаснији у првој победи Финикса био је Дејвид Букер са 22 поена, Маркиз Крис је постигао три мање, а бивши играч грчког Панатинаикоса Мајк Џејмс 18 кошева.

Кингси су поразом изједначили учинак са Финиксом, а у редовима Сакрамента блистао је Темпр са 23 поена, Деарон Фокс је дао 19, Скал Лабисје 17, а Бади Хилд 14 кошева.