ЕВРОЛИГА: Потоп Будућности у 48 секунди, тријумф Макабија од пола коша, победе Ефеса и Барсе (ВИДЕО)

07.02.2019. 20:44
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: Фото: aba-liga.com/Budućnost ВОЛИ

Велики пад концентрације шампиона АБА лиге.

Данашњим мечевима започето је 22. коло Евролиге, а кошаркаши Будућности су на домаћем терену поражени од Химкија резултатом 98:90 (22:20, 23:26, 23:19, 30:25). Подгоричани су имали поен предности 48 секунди пре краја, али су од тог тренутка примили 11 поена, а постигли само два. У осталим мечевима убедљив тријумф је остварила екипа Ефеса над Гран Канаријом, Макаби је у неизвесној завршници славио против Олимпијакоса, док је Барселона рутински савладала Жалгирис.

ВРЕЛИЈА ОД ИВАНЕ ШПАНОВИЋ: Ривалка наше најбоље атлетичарке изгледа БРУТАЛНО, а и званично је друга у ЕВРОПИ (ФОТО)

ВЕЛИКИ ТРЕЈД У НБА: Ова размена ће ИЗАЗВАТИ тектонске промене (ФОТО)

Кошаркаши Химкија су меч у Морачи отворили са 5:0, али је тада уследила серија домаће екипе 13:3. Ипак, Руси су до краја четвртине успели да преокрену резултат и уводних десет минута су завршили са предношћу 22:20. У већем делу друге четвртине гости су одржавали предност, али је серијом 7:0 Будућност успела да дође до преокрета и на полувремену су Црногорци имали поен предности (46:45).

Током треће четвртине је Будућност углавном била у предности, али је Химки завршио тај период серијом 7:0 и пред последњих десет минута резултат је био 68:65 у корист гостију. Будућност је у уводним минутима четврте четвртине серијом 8:0 успела да преокрене резултат и да дође до предности. Ипак, Подгоричани нису успели да се одлепе па се ушло у неизвесну завршницу. Минут пре краја је Будућност имала предност 88:87, али је тада уследила нестварна серија гостију 11:2 којом је стављена тачка на утакмицу.

Џордан Мики је меч завршио са 25 поена, а веома расположен је био и Чарлс Џенкинс који је убацио 17, док је Стефан Марковић је уписао пест поена и пет асистенција. У домаћој екипи бољи од осталих је био Норис Кол са 20 поена, а Гога Битадзе који је убацио 17 му је био главни помоћник.

У првом мечу дана екипа Ефеса је на домаћем терену савладала Гран Канарију резултатом 93:74 (26:19, 17:27, 26:14, 24:14). Нерачунајући другу четвртину, гости нису успели да пруже већи отпор турској екипи која је рутински тријумфовала.

Најзаслужнији за победу Ефеса био је Крунослав Симон који је меч завршио са 25 поена, а пратили су га Шејн Ларкин са 18 и Василије Мицић са 16 поена. Најефикаснији у пораженом саставу је био Клевин Хана са 16 поена, док је 13 постигао Маркус Ериксон.

Макаби је у Израелу дочекао Олимпијакос и славио је у неизвесној завршници са 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22). Пирејци су били бољи током првог полувремена, али су на одмор отишли само са три поена предности. Понос Израела је крајем треће четвртине успео да преокрене и до пред сам крај меча је био у предности. Међутим, 14 секунди пре краја меча је Спанулис тројком донео предност гостима од пола коша, али је Вилбекин поготком четири секунде пред крај поставио коначан резултат. После тога је уз звук сирене покушао да погоди Принтезис, али је био непрецизан.

Најефикаснији у победничком саставу је био Тарик Блек са 19 поена, а двоцифрен је био и Скоти Вилбекин са 17. Црвено-беле су предводили Василис Спанулис и Најџел Вилијамс-Гос са по 16 поена, док је Никола Милутинов уписао девет поена и седам скокова.

У последњем мечу дана Барселона је на домаћем терену савладала екипу Жалгириса резултатом 78:72 (23:20, 22:18, 15:24, 18:10). Каталонци су рутински одиграли прво полувреме и после 20 минута су имали предност од 45:38. Међутим, Литванци су сјајно одиграли трећу четвртину на крају које су чак и водили са два поена разлике (62:60). Ипак, изабраници Светислава Пешића су у последњих десет минута одиграли сјајно и нису дали праву шансу Литванцима да дођу до победе.

Кошаркаши Барселоне су лепо распоредили поене, па је чак пет играча остварило двоцифрен учинак. Најефикаснији је био Адам Ханга са 14 поена, а пратили су га Кевин Серафан са 12, Анте Томић 11, а по десет су постигли Тома Ертел и Пјер Ориола. У пораженом саставу су се истакли Артурас Милакнис са 17 и Нејт Волтерс са 15 поена.

20.45 Армани - Дарушафака

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-3, Реал 17-4, ЦСКА 16-5, Ефес 14-8, Барселона 13-9, Олимпијакос 12-10, Бајерн 11-10, Басконија 10-11, Армани 10-11, Макаби 10-12, Панатинаикос 9-12, Химки 9-13, Жалгирис 8-14, Гран Канарија 6-16, Будућност 6-16, Дарушафака 3-18.

Погледајте како изгледа Мина Милутиновић, девојка Немање Недовића.

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности