ЗВЕЗДА СЕ НАМУЧИЛА: Гранитна одбрана и расположени Лојд разбили Игокеу у четвртој четвртини (ВИДЕО)

03.05.2021. 18:09
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели повели са 1:0.

Кошаркаши Црвене звезде славили су у првој полуфиналој утакмици плеј-офа АБА лиге против Игокее са 76:61 (20:20, 19:22, 17:13, 20:6) и тако повели са 1:0 у серији. Црвено-бели су отпор гостију сломили сјајном одбраном у последњој четвртини и добрим решењима у нападу, пре свега Џродана Лојда. Други меч на програму је у петак 7. маја у Лакташима.

АТАНАСИЈЕВИЋ: MOZZART ЈЕ ПРЕПОЗНАО ВАЖНОСТ ДА СПОРТ БУДЕ ДОСТУПАН СВОЈ ДЕЦИ

УДАРИО ГА РУКОМ У МЕЂУНОЖЈЕ: Искључен са утакмице - Нуркић пао као покошен, велики болови (ВИДЕО)

ЛЕБРОН ПОБЕСНЕО ЗБОГ ПЛЕЈ-ИНА: Ко год да је предложио то с**е МОРА ДА БУДЕ ОТПУШТЕН!

Иако је имала статус фаворита, било је јасно да ће Звезда морати добро да се помучи за победу и то је било јасно већ у првој четвртини која је завршена нерешеним резултатом 20:20. Гости су са добром игром наставили и у другој деоници уз добар шут за три поена што је и донело предност Игокеи 42:39.

Другачија је слика виђена у других 20 минута, иако је Игокеа и у трећој четвртини добро намучила Звезду, али је сјајну ролу у тим тренуцима имао Бранко Лазић који је постигао три тројке и уз стандардно добру игру у одбрани био кључ захваљујући којем је Звезда у последњих 10 минута ушла са вођством. Одбрана на којој инсистира Дејан Радоњић у пуној снази се показала у четвртој деоници. Игокеа је постигла само шест поена, а када је Звезда успела да дође до прве двоцифрене предности било је јасно да ће црвено-бели доћи до победе.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 18.30 играју први меч полуфинала плеј-офа АБА лиге пошто у дворани ''Александар Николић'' дочекују екипу Игокее. Црвено-бели бране титулу освојену у сезони 2018/2019, пошто је прошла сезона прекинута због корона вируса и лига није добила новог шампиона.

Тим Дејана Радоњића је крајем лигашког дела подигао форму за разлику од Игокее која је била у благом паду пошто је везала три пораза у последњих пет кола, па црвено-бели улазе у ово полуфинале које се игра на две победе са статусом фаворита. Игокеа је у првом мечу леоигашком деал била изузетно убедљива против Звезде коју је тада први пут по повратку са клупе предводио Дејан Радоњић, да би се црвено-бели реванширали победом почетком априла, што је био и први од три пораза у низу која је Игоеа претрпела у завршници лигашког дела региоанлног такмичења.

40. минут
Крај меча, Звезда је славила 76:61.
39. минут
Питање победника је дефинитивно решио још једним кошем Лојд, црвено-бели воде 76:61.
37. минут
Серијом поена Лојда Звезда је први пут стигла до двоцифрене предности 74:60.
36. минут
Одлична игра Звезде у одбрани, а Волден погађа за нову максималну предност 68:60.
34. минут
Максимална предност Звезде 64:58, после поена Лојда.
32. минут
Звезда је тројком Добрића кренула у последњу деоницу и вођство 59:55, али је Пот узвратио за 59:58, да би Лој погодио два пенала за 61:58.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда води 56:55.
28. минут
Прелазе црвено-бели у вођство први путу другом полувремену, али је Игокеа одмах стигла до изједначења, да би Лазић тројком донео поново предност 56:53.
24. минут
Звезда тројком Лазића стиже до изједначења.
21. минут
Почело је друго полувреме.

III ЧЕТВРТИНА

II ПОЛУВРЕМЕ

20. минут
Крај првог полувремена, Игоека је имала у једном тренутку шест поена предности, а на велики одмор одлазе гости са вођством 42:39.
18. минут
Успела је Игоека да прекине серију Звзеде и поново гости воде 35:33.
16. минут
Брзо је Звезда стигла до изједначења тројкама Лојда и Давидовца, 30:30.
15. минут
Успела је Игокеа да са три узастопне тројке направи серију 9-0 и поведе 29:24.
13. минут
И даље много грешкака и промашаја на обе стране, али црвено-бели идаље воде 24:20.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, резултати је 20:20.
8. минут
Много грешака на обе стране, Звезда и даље води 17:16.
5. минут
Игра се поне за поен, црвено-бели и даље имају минималну предност 10:9.
3. минут
Нешто спорији почетак, мало кошева, Звзеда води 6:4.
1. минут
Почео је први полуфинални меч у Београду.

И ЧЕТВРТИНА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИГОКЕА 76:61 (20:20, 19:22, 17:13, 20:6)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Пукл, Кољеншић, Мајкић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хол 6, Волден 13, Лојд 21, Ускоковић, Давидовац 7, Лазић 10, Рит, Раданов, Добрић 12, Симоновић 2, Кузмић 1, Ноко 4.

ИГОКЕА: Вулић, Клемонс 6, Атић 15, Јовановић 9, Греј 6, Јошило 8, Талић, Илић 4, Пот 6, Кармајкл 7, Фундић, Кондић.

Погледајте како изгледа Алиша Леман, фудбалерка из Швајцарске

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА СПЕКТАКЛ: Ево како изгледа древни стадион на ком ће играти Партизан (ФОТО+ВИДЕО)

EL

ШТА СЕ СВЕ КРИЈЕ ИЗА СУКОБА ИЗРАЕЛА И ХЕЗБОЛАХА? "Рат" који је жестоко букнуо претходних дана - Нове ликвидације, пејџери, напади на Бејрут и нестанци кључних личности