ПРОСУЛИ СВЕ ДОБРО: После победе над европским ШАМПИОНОМ, Србија ПОРАЖЕНА од Украјине!

14.07.2019. 17:44
Srbija
Србија / Извор: Фото: fiba.basketball

Велико изненађење на ЕП за младе.

На Европском првенству за играче до 20 година, које се одржава у Израелу, десило се велико изненађење. После сјајне партије и победе над европским шампионом и домаћином такмичења, кошаркаши Србије нису успели да у размаку од 16 сати забележе нови тријумф, па су на крају морали да честитају Украјини - 68:63.

ЕП ЗА МЛАДЕ: Србија ФУРИОЗНОМ игром ПРЕГАЗИЛА домаћина (ВИДЕО)

КУЗМИЋ У ТЕШКОМ СТАЊУ: Стигла прва информација из Ургентног центра! Борба за живот кошаркаша се наставља

ПОЈАЧАЊА СТИЖУ КАО НА ТРАЦИ: Жоц у Фенер довео СТРАШНОГ Американца! Играо је за Сакраменто, Мајами...

И поред овог неуспеха, млади српски кошаркаши имају и даље шансе да се домогну првог места у групи, за шта им је потребна победа у последњем колу групне фазе против Италије.

На старту меча виђена је изједначена игра, због чега ниједна репрезентација није успела да направи осетнију разлику. Селектор Оливер Поповић у стартну поставу уврстио је три играча који наступају за Мегу, а као најбоље решење у уводним минутима показао се Михаило Јовичић, који је играо врло квалитетно како у нападу, тако и у одбрани. И поред тога, Украјинци су у финишу прве деонице везали неколико успешних напада, па су у другу четвртину ушли са пет поена вишка (20:15).

Ukrajina
Украјина / Извор: Фото: fiba.basketball

Ривали су користили готово сваку прилику да постигну кош, а нарочито добро их је служио шут са дистанце, па је већ после три минута игре селекција са истока Европе отишла на десет поена предности и Оливер Поповић је морао да тражи тајмаут. Ни то нажалост није помогло нашим момцима да се тргну. У нападу ништа није ишло како треба, Пецарски је желео да својим карактеристичним продорима, али шутевима са дистанце врати нашу селекцију у игру. Вукли су напред и Вук Вуликић, већ поменути Михаило Јовичић и Стефан Момиров, али лопта једноставно није хтела кроз обруч.

ПАРТИЗАН СЕ ОГЛАСИО: Црно-бели послали СНАЖНУ поруку тешко повређеном Кузмићу

Мучење је настављено и у трећој четвртини, где је током уводних пет минута српски тим постигао само четири поена. Изгледало је да ће се ситуација променити после везаних кошева Мишковића, али су Украјинци одбили налет Србије и у последњу четвртину уђу са осам поена вишка (52:44).

Тамо је уследила иста слика као током већег дела меча. Ниједан од ривала није блистао, али је Украјина одолевала Србији и сигурно чувала предност. Мирисало је на узбуђење после кошева Марка Пецарског и Ранка Симовића, када су се Поповићеви изабраници приближили на само три поена минуса, на два минута до краја меча, али је противник убрзо побегао на осам поена, што је и одлучило утакмицу.

КУЗМИЋ СТИГАО НА ВМА: Има оток мозга и страшне ПРЕЛОМЕ! Појавио се и драматичан снимак (ВИДЕО)

Најефикаснији у репрезентацији Србије био је Ранко Симовић са 12 поена, двоцифрени су још били и Пецарски са 11 поена и Никола Мишковић са 10 кошева. Код Украјинаца је бриљирао приказао Исуф Санон са монструозних 30 поена, док му је уз раме био Андриј Воиналович са 19 поена.

Србија ће у понедељак од 17.15 играти у последњем колу против Италијана, где ће уколико слави, такмичење завршити на првој позицији.

УКРАЈИНА - СРБИЈА 68:63

Дворана: "Шолмо Груп Арена".

Гледалаца: 100.

Судије: Петар Денковски (Северна Македонија), Гвидас Гедвилас (Литванија), Марко Владић (Аустрија).

Украјина: Грицак 4, Холовчик 8, Козак 5, Санон 30, Воиналович 19, Бондаренко, Ковал, Лукијан, Мелиник 2, Микјејев, Сорочан, Титов.

Србија: Јовичић 7, Ђорђевић, Марјановић 7, Момиров 6, Симовић 12, Матић, Мишковић 10, Пецарски 11, Стајчић 2, Тадић, Ускоковић 3, Вуликић 5.

Погледајте како изгледа Ивана Анђушић-Максимовић, супруга српског кошаркаша Данила Анђушића.

Mark Markez
Марк Маркез / Извор: Фото: Профимедиа/Инстаграм printscreen/marcmarquez93

ОСЛАБЉЕН ПАРТИЗАН, АЛИ И ПАО: Атаман без Лесора и још двојице на црно-беле?

20.09.2024. 19:00
ОГЛАСИЛО СЕ ТУЖИЛАШТВО: Ево шта се догодило током трагедије у близини Смедеревске Паланке - Мушкарац на суров начин убио жену
Ubistvo kod Smederevske Palanke

20.09.2024. 17:20
ПУТИН НИКАД БЛИЖИ ЦИЉУ: Украјина ПРЕД КОЛАПСОМ - Зеленски износи "план за победу" који ипак зависи од САВЕЗНИКА