НАЈВЕЋА ПОДВАЛА У ИСТОРИЈИ КОШАРКЕ: Легендарни Дуци Симоновић због Порторика никад више није заиграо за Југославију, а био је класа
Велика неправда.
Први ривал Србије у другој фази Светског првенства је Порторико, селекција која је на великим такмичењима увек имала занимљиве окршаје са бившом Југославијом.
ОВО ВАМ ЈЕ ПРОМАКЛО: Бурусис кренуо на Бјелицу, а онда му је СРПСКИ ас у тунелу објаснио неке ствари! (ВИДЕО)
НИЈЕ САЛЕ ЛУД: Ђорђевића БОЛИ глава пред дуел са Порториком, а све због овога! (ВИДЕО)
ПА ОВО ЈЕ НЕВЕРОВАТНО! Богдановић бољи од целог тима Литваније! (ВИДЕО)
Посебно се памте Олимпијске игре у Минхену 1972. године. Светски прваци из Љубљане 1970. и европски вицешампиони из Есена 1971, играли су одлучујућу утакмицу за улазак у полуфинале баш против Порторика. Био је то један од дана у којем једном тиму мало шта полази за руком, а другом практично све.
Југославија се тргла у другом полувремену, повела са 67:59 у 35. минуту, али је Порторико на крају победио резултатом 79:74.
После неколико дана испоставило се да је Порториканац Мигел Кол, који је постигао осам поена, био допингован. Резултат је ипак остао на снази.
Љубодраг Дуци Симоновић, генијални кошаркаш Црвене звезде, који је био сјајан студент права, покупио се и отишао из олимпијског села у знак протеста против нечасне одлуке МОК. У репрезентацију се више није вратио.
СРАМОТАН ГЕСТ РОНАЛДА! Португалац РАЗОЧАРАО све одмах по слетању у Београд (ФОТО)
САЛЕ РАСКРИНКАО АМЕРЕ: Ђорђевић ПРОГОВОРИО о ономе о чему су многи ћутали!
НЕМА ГА НА МУНДОБАСКЕТУ: Дончић ПОЖЕЛЕО срећу, а настао је прави РАТ на Твитеру (ВИДЕО)
- По повратку из Минхена Кошаркашки савез Југославије ме је суспендовао на шест месеци. Тачније, заувек су ме избацили из репрезентације. Није истина да нисам желео да се вратим. Желео сам да играм за своју земљу, али позив више никада није стигао – причао је Симоновић.
Један од најбољих кошаркаша Југославије је по завршетку каријере објавио књигу "Олимпијска подвала" којом је описао цео случај.
БОНУС ГАЛЕРИЈА
Погледајте како изгледа руска атлетичарка Дарија Клишина.