НЕВЕРОВАТАН ПРЕОКРЕТ: Раднички чудесном игром у завршници стигао до Лиге шампиона

15.09.2024. 21:31
Uroš Stevanović
Урош Стевановић / Извор: МН Press

Ватерполисти крагујевачког Радничког су изборио пласман у Лигу шампиона после победе од 9:8 над Младости из Загреба. Тим тренера Уроша Стевановића је вечерас уписао и трећу победу на квалификационом турниру чији је био домаћин, и то после још једног феноменалног преокрета.

Раднички је у трећем колу, пред пуним трибинама савладао загребачку Младост са 9:8 (0:2, 1:3, 4:3, 4:0), захваљујући серији од 6:0 у трећој и четвртој четвртини.

Водили су Загрепчани са 4:0, а први гол си Крагујевчани постигли тек у 12. минуту. Ипак, нису ни тада успели да се врате у ритам и на полувреме се отишло резултатом 1:5.

Никола Јакшић је својим голом почетком треће деонице вратио наду Радничком, али затим следе још два гола гостију који су повели са 7:2. Драшовић са дистанце смањује на 7:3, али поново Раднички не успева да се одбрани, нови гол Вукичевића за 8:3 у корист Младости. И нико тада није веровао да је то последњи гол Загрепчана.

Никола Јакшић поново смањује на "минус четири", напад је коначно профункционисао у трећој деоници, али је била неопходна боља игра у одбрани.

И када су опет заиграли боље у дефанзиви, ватерполисти Радничког до краја трећег квартала нису искористили две прилике да смање на два гола разлике, па се у последњих осам минута ушло резултатом 8:5 у корист Младости.

Нови феноменални преокрет у последњој четвртини, поново је тим Уроша Стевановића успео да надокнади три гола заостатка, а овога пута се за потпуни преокрет побринуо Никола Јакшић, који је својим голом донео прво и једино вођсво Крагујевчанима у овом мечу, а уједно и победу за пласман у Лигу шампиона

РЕВАНШ ЗА СУПЕРКУП: Партизан бољи од Војводине у Новом Саду