СЛАЂАНА ПОП-ЛАЗИЋ: Клинци, закључавајте профиле на друштвеним мрежама (ФОТО)
Репрезентативка Србије у рукомету посаветовала најмлађе.
Технологија сваким даном све више напредује, комуникација међу људима који су физички раздвојени постала је изузетно лака, али напредак има и своју тамнију страну. Друштвене мреже су заокупирале животе многих, а најмлађи често умеју да буду жртве злостављања и насиља преко интернета. Додуше, опасности на интеренту не мимоилазе ни оне старије, а кроз такву ситуацију је прошла и рукометашица Слађана Поп-Лазић, члан француског Меца и репрезентације Србије.
ЉУДИНА: Ноле ПОНУДИО финансијску помоћ Бекеру! (ФОТО)
САМО ШТО ЈЕ ПОЧЕО МЕЧ: Новак је МОРАО да напусти терен у Истборну (ФОТО)
Може се рећи да сам била жртва дигиталног насиља,али хвала Богу у најблазем облику и без последица. Пре три или четири године отворен је налог на Фејсбуку под мојим именом и презименом са сликама мачака. Слицно се десило пре 4-5 месеци само овај пут са мојом сликом - открила је Поп-Лазић. - Чим су ми пријатељи јавили одмах сам објавила и пријавила. Тако да је просло без последица. Имам и познанике који су имали проблеме и ситуација је јако непријатна.
ЖРЕБ ЗА СП: ОВО су потенцијални РИВАЛИ Србије! (ФОТО)
Одраслима је ипак лакше да се изборе са онима који користе интернет да би провомисали насиље и злостављали људе по друштвеним мрежама, док је ситуација много тежа када су у питању деца.
- У 21. веку смо и сада деца у раним годинама имају могуцност и потребу за друственим мрезама, али молим колико је могуце да то буде у ограниценом временском периоду и да сто је могуце сацувају своју приватност .Да се висе друзе "узиво", наравно кроз игру и спорт - саветује Поп-Лазић.
ПОСЛЕ ОСВАЈАЊА СВЕТСКЕ ЛИГЕ: Савић је срећан што је план испуњен (ФОТО)
Српска репрезентативка сматра да постоје начини на који клинци могу да се заштите од нежељених контаката са проблематичним особама због којих би могли да осете како функционише насиље на интернету.
- Зато овим путем зелим да апелујем на децу и саветујем да дрзе закљуцане профиле друствених мреза и прихватају само њима познате, да било који проблем или нејасноцу пријаве и посаветују се са својим близњима. Уз ово би додала да ми је драго сто се покренула оваква једна кампања и надам се да це утицати како на децу тако и на родитеље - закључила је Слађана Поп-Лазић.
У оквиру нашег пројекта ЛОГ ОУТ насиље, који се реализује у сарадњи са Градом Београдом, а усмерен је на превенцију и сузбијање последица дигиталног насиља, у наредним месецима имаћете прилику да се информишете о томе како да останете безбедни на интернету, на шта треба да обратите пажњу, како да уочите злостављање у дигиталном свету и да стекнете мноштво других корисних знања која ће помоћи да у Србији расту безбедна деца.