ЕВО ШТА ПУТИН МИСЛИ О ПРЕКИДУ ВАТРЕ И САСТАНКУ СА ЗЕЛЕНСКИМ! Италијанском премијеру упорно понављао ОВЕ РЕЧИ и открио ЦИЉ Русије
Драги је само један од бројних европских лидера који су од почетка рата у Украјини причали са Путином
Италијански премијер Марио Драги рекао је у недељу да је руски председник Владимир Путин одбио идеју о руско-украјинском прекиду ватре током разговора двојице лидера.
ПУТИН СЕ ОБРАТИО ЈАВНОСТИ: Руска економија се стабилизује, животни стандард Европљана опада
КОМАНДА УКРАЈИНСКИХ СНАГА УПОЗОРАВА: Русија почиње нову офанзиву на истоку земље, ево шта им је циљ
ОТКРИВЕНО КО ДИКТИРА ЗЕЛЕНСКОМ ШТА ДА ГОВОРИ! "Циљ је добијање међународне подршке"
Драги је разговарао 30. марта са Путином о постизању миру између Москве и Кијева.
- Питао сам га: "Када се виђате са Зеленским? Само вас двојица можете да развезете чворове" - рекао је Драги за The Лоцал.
Путин му је одговорио да "сада није време".
- Наставио сам да инсистирам да одлуче о прекиду ватре. Путин ми је опет одговорио не, рекавши да "сада није време" - описао је Драги.
Италијански премијер је у интервјуу за Ил Corriere della Сера рекао да Путинов циљ до сада није била потрага за миром, "већ покушај да се уништи украјински отпор, окупира земља и повери је пријатељској влади".
Драги је бранио одлуку Италије о снабдевању Украјине војном опремом и оружјем.
- Који је најбољи начин да се помогне народу који је нападнут? Санкције су кључне да би се ослабио агресор, али не успевају да брзо зауставе трупе. Да бисмо то урадили, морамо директно да помажемо Украјинцима, и то је оно што ми радимо - поручио је Драги.
У истом интервјуу, Драги је такође изразио своју фрустрацију Путином, рекавши да покушаји да се ангажује све више личе на "губљење времена".
Драги, који је прошле године у фебруару изабран за премијера, покушава да смањи зависност Италије од Русије диверзификацијом увоза гаса путем споразума са Алжиром. Бар 40 одсто гаса долази из Русије.
Драги је у интервјуу позвао Европу да пронађе алтернативне изворе гаса и нафте.
- Европа наставља да финансира Русију куповином нафте и гаса, између осталог, по цени која нема везе са историјским вредностима и трошковима производње - рекао је Драги.
Он је рекао да је увођење горње границе цене руског гаса, како је предложила Италија, начин да се појачају санкције и да се истовремено минимизирају трошкови за увођење.