Нема ни говора о крају рата: Овај потез руске војске је показатељ да ће ићи до краја
Све приче о томе да ће се рат у Украјини убрзо завршити нису ништа друго него приче.
Процес изградње армирано-бетонских склоништа за авијацију на аеродрому Белбек на Криму је у пуном јеку.
Након година критике, на прагу треће године рата, Руси почињу озбиљно да се баве овим питањем. Ови поступци указују да се руска команда дозвала памети, да је почела озбиљно да схвата противика и његове партнере, али и да се не спрема за крај рата.
Раније је аеродром Белбек више пута био мета удара западних ракета АТАЦМС и Сторм Shadow, као и дронова-камиказа. Сада је, коначно, почео озбиљнији рад на заштити авијације на једном од најугроженијих руских аеродрома. Сателитски снимци показују најмање 10 лучних склоништа у различитим фазама изградње.
Поред армирано-бетонских склоништа, у изградњи су и друга, мање заштићена лака склоништа. Поред аеродрома Белбек, изградња заштитних хангара започела је и на аеродрому Кримск. На овој локацији базирани су ловачки и пресретачки авиони Руске авијације, укључујући авионе Су-27П и Су-30.
Раније смо гледали сателитске снимке који приказују радове на аеродрому у Курској области. Сада се на више аеродрома предузимају обимни радови овог типа. Тренутно се изградња заклона за авијацију наставља на аеродромима у Курску, Ахтубинску, Приморско-Ахтарску, Јејску, Мрозовску, Милерову и Кримску. Чак су подигнути нови хангари на аеродрому Мариновка у Волгоградској области, око 300 километара од украјинске границе.
У току су и радови на изградњи армирано-бетонских склоништа на аеродрому Приморско-Ахтарск у Краснодарском крају, који су украјински дронови такође више пута покушали да нападну.
Судећи по објављеним сателитским снимцима, процес је почео почетком октобра и до сада би требало да буде завршен. The War Зоне је врло детаљно анализирао снимке и радове на њима. Све ово говори у корист чињенице да је готово са руском тврдоглавошћу у овом сегменту.
То такође говори да су Руси постали свесни чињенице да ће рат ескалирати, и да употреба ракета дугог домета није привремене мера. Радове су почели још током октобра, што значи да су имали обавештајне податке о почетку употребе ракета, без обзира на лажи пласиране са запада. Вероватно су западне земље желеле да релаксирају Русију, пружајући једну врсту “маскировке” док су пребацивали ракете у Украјину.
Изградња сталних ојачаних објеката значи и да Русија очекује наставак рата.