"РАТ У УКРАЈИНИ УВОДНА ВЕРЗИЈА СУКОБА САД СА РУСИЈОМ И КИНОМ" Стручњак открио слабости америчког војног комплекса
Украјина пребрзо троши опрему послату из Сједињених Држава, разоткривајући слабост америчког војно-индустријског комплекса, сматра аналитичар Блумберга Хал Брендс.
Према речима Марка Милија, шефа Здруженог комитета начелника штабова САД, Кијев је са Запада добио 60.000 противтенковских и 25.000 противавионских система, док Пентагон намерава да Украјини испоручи још опреме, укључујући оклопне транспортере и хеликоптере. Међутим, ово је одступило од првобитних планова Америке - испоставило се да за дан Оружане снаге Украјине троше недељне залихе противтенковске муниције, док трупе немају довољно борбених авиона.
ДА ЛИ ЋЕ СЕ НАТО БОРИТИ СА РУСИЈОМ ДО ПОСЛЕДЊЕГ УКРАЈИНЦА? Москва саопштила губитке Кијева од почетка рата
И РУСИ И УКРАЈИНЦИ ОВУ БИТКУ НАЗИВАЈУ "БИТКОМ ВЕКА"! Више од 250.000 руских војника се упутило у ОВОМ правцу - познат и датум када ће доћи до ЕСКАЛАЦИЈЕ
ХЕЛСИНКИ СВЕ ВИШЕ КЛИЗИ У ЗАГРЉАЈ НАТО: Финска министарка послала поруку која ће разбеснети Москву
- Западне земље су суочене са оштрим избором: повећати снабдевање Украјини или сачувати своје ионако ограничене могућности за сопствену одбрану - објаснио је аналитичар.
Немачка и Канада су већ одбиле да наставе са испоруком, пошто је оружја једноставно нестало, а даља помоћ би лишила ове земље заштите. Државе су обезбедиле трећину расположивих противтенковских ракета "Џавелин" и не могу да пошаљу више у Украјину – за то је потребно повећати производњу, за шта ће бити потребне године.
Аутор је ситуацију у Украјини назвао уводном верзијом сукоба САД са Русијом или Кином: америчке залихе ракета и друге прецизно навођене муниције трајаће само неколико дана или недеља, поред тога, државе ће претрпети огромне губитке у тенковима, бродовима и авионима.
Бренд је америчку производну базу назвао кључном за победе у два светска рата и нагласио да је Америка сада лишена ове предности: индустрија више није тако јака, појавио се недостатак машина, алатки, производних капацитета и радне снаге.
Један од разлога за то је, сматра аналитичар, колосалан војни буџет САД од 750 милијарди долара, који се углавном троши на плате, здравствену заштиту и друге потребе, а не на муницију и опрему.