ЖИВОТ ПОСЛЕ РАТНИХ РАЗАРАЊА: Ево како се живи у градовима Украјине који су под контролом руских снага
После одласка војске многи људи остају у опустошеним градовима
Оружане снаге Русије су крајем маја заузеле велики железнички чвор Лиман у правцу Славјанска, у коме је пре почетка ратних дејстава живело око 30.000 људи. Прошла су скоро три месеца, али нормалан живот у њему још увек није успостављен.
"НЕ ПОСТОЈИ ЛЕГАЛАН НАЧИН" Русија још једном упозорила Европу: Немогуће је то урадити!
АМЕРИКА ЖЕСТОКО НАОРУЖАВА УКРАЈИНУ: Стиже ново моћно оружје - шаљу нови војни пакет вредан 775 милиона долара
УКРАЈИНА ДРОНОВИМА НАПАЛА КРИМ! Куља дим изнад луке у Севастопољу, огласили се Руси (ВИДЕО)
Упркос ратним разарањима, у граду је остало много људи. Већина њих су пензионери који немају могућност да се евакуишу. Истовремено, у граду нема гаса, струје и комуникација, а поремећено је и водоснабдевање.
Почеле су да се исплаћују пензије и накнаде у граду, али становници немају довољно хране због малог броја продавница. Људи се жале на лошу организацију пружалаца хуманитарне помоћи: неко добије неколико пакета, а неко, стојећи у реду пола дана, оде без ичега.
Како преносе страни медији, волонтери организују евакуацију из града, али она иде спорим темпом. Веома је тешко путовати преко приватних превозника због високих цена.
Генерално, проблеми Лимана су типични за ослобођене градове. После одласка војске многи људи остају у опустошеним градовима и недостатком свега, као што се дешава у Северодоњецку са Лисичанском.
Медији понављају: "зима долази", а без оперативног и свеобухватног приступа рестаурацији Донбаса, ослобађање територије може постати депопулисани регион са многим проблемима. А ово дефинитивно није будућност за коју су се борци борили на првој линији фронта.
БОНУС ВИДЕО: Украјина се руга туристима због експлозија на Криму