Гроцка и Младеновац ће моћи да рачунају на уредно снабдевање водом: Београд решава проблем рубних градских општина
До марта следеће године на градски водовод би се спојио већи део Гроцке, а цела територија општине до марта 2023. године
Заменик градоначелника Горан Весић је изјавио данас да ће изградњом регионалног водовода Макиш-Младеновац најкасније до 2025. године бити решен вишедеценијски проблем снабдевања водом рубних градских општина.
(ФОТО) НАПАД ИЗ ХОРОРА НА НОВОМ БЕОГРАДУ: Птица НАПАЛА девојку и ОЗБИЉНО ЈЕ ПОВРЕДИЛА, дан раније и њену сестру - а ово је посебно ЧУДНО
"ТЕРА КОМАРЦЕ, СУПЕР ИДЕЈА" Несвакидашња сцена у Београду, старији господин провозао СУПЕРВОЗИЛО - ХИТ на Интернету (ВИДЕО)
(ФОТО) ХАОС НА АДИ - УХВАЋЕНИ НА ДЕЛУ! Случајни пролазници их ПРЕТУКЛИ? Полиција врши увиђај
- До марта следеће године на градски водовод би се спојио већи део Гроцке, а цела територија општине до марта 2023. године - рекао је Весић.
Сопот и Младеновац би сигурно водоснабевање, како додаје, требало да добију до 2024. године, најкасније 2025. године.
- Тренутно се ради спајање грочанског насеља Ритопек са водоводом и до новембра 80 одсто тог насеља би требало да буде прикључено, док би проблем воде за више делове требало да се реши кроз пројекат који ће се радити од јануара наредне године - напомиње Весић.
За највише седам дана, према његовим речима, почињу радови на спајању Гроцке и Врчина на градски водовод, пошто је тендер прошао и изабрани су извођачи радова.
Наводи да након што грочанско насеље Врчин и већи део те општине следећег марта буду прикључени на градски водовод, и фабрика у Макишу би реконструкцијом језера са тренутних 6.600 литара воде у секунди добила још додатних хиљаду литара.
- Припрема се и тендерска докуменатација за изградњу још једног погона ''Макиш 3'' капацитета четири до пет хиљада литара воде у секунди - изјавио је Весић.
Подавалска насеља општина Гроцка и Младеновац без воде су и више од 12 сати дневно, цистерне са водом се распоређују по приоритету, а према тврдњама надлежних, због ненаменског трошења потрошња је већа два до три пута.