Београд коначно добија зграду ХИТНЕ ПОМОЋИ према европским стандардима
Вредност пројекта 16 милиона евра
Градоначелник Зоран Радојичић саопштио је данас да је урбанистички пројекат за најављивану реконструкцију зграде Градског завода за хитну медицинску помоћ доступан јавности и да ће до 8. августа бити изложен у згради Градске управе.
Санација овог објекта планирана је у три фазе. У првој фази ће бити изграђен потпуно нови блок А, блок Б се потом делом дограђује и делом обнавља, а за блок Ц планирана је реконструкција.
Први човек Београда подсетио је да од када је изграђена шездесетих година, зграда Хитне помоћи никада није била реконструисана и да се број становника у престоници вишеструко увећао.
Пропустио Београђанку у саобраћају, она утриповала да је ВРХУНСКА РИБА: Онда је уследио ХЛАДАН ТУШ
ЗЛУ НЕ ТРЕБАЛО! Овако ће Београђани убудуће БИТИ УПОЗОРАВАНИ у случају опасности
НЕШТО ШТО БЕОГРАД НИКАД НИЈЕ ИМАО: "Врабац" стигао у престоницу, ево када се пушта у саобраћај и која му је траса (ФОТО)
- Град Београд је милионски главни град и коначно ће након 60 година добити Хитну помоћ, али по европским стандардима, која ће моћи да одговори свим потребама грађана. Планирано је да буде дограђено шест хиљада квадрата што ће укупно са постојеће две хиљаде бити укупно осам хиљада квадрата - најавио је Радојичић.
Он је нагласио да је важно што ће реконструисана зграда Хитне помоћи имати едукативни центар са свим потребним условима.
- У едукативном центру пројектована је сала за предавања попут амфитеатра са 195 места и пет кабинета где ће се одржавати обука специјализаната, стални тренинзи екипа Хитне помоћи и обука старијих и млађих суграђана за пружање прве помоћи - рекао је Радојичић.
Кол-центар ће бити изузетно значајан део зграде с обзиром на то да из овог дела све екипе добијају инструкције за даљи рад, а реконструкцијом ће бити знатно већи и функционалнији, додаје Радојичић.
Градоначелник Београда је додао да је укупна вредност пројекта 16 милиона евра, од чега 11 милиона евра представља допринос ЕУ (ИПА 2018), а пет милиона евра износи зајам који ће Град Београд узети од ЕБРД.
Он је најавио почетак реализације пројекта Хитне помоћи за прву половину 2020. године и додао да ова четири објекта неће бити једина која ће се реконструисати према принципима енергетске ефикасности.
СТАРИ НАЗИВИ СРПСКИХ ГРАДОВА: Јесте ли некада били у Палежу или Гургусовцу? Вероватно јесте, а да то и не знате (ВИДЕО)