СПОМЕНИК БРАНКУ ПЕШИЋУ НА ВЕЛИКОМ ТРГУ: У част једном од најпознатијих Земунаца и градоначелника Београда
Велико дело које је иза себе оставио као учесник у врху власти Београда са најдужим стажом у историји престонице, споменик је, свакодневица и визија
У част једном од најпознатијих Земунаца и градоначелника Београда од 1965. до 1974. године, споменик Бранку Пешићу, рад академског вајара Марка Кратохвила биће постављен на јесен на Великом тргу, у пешачкој зони Земуна. Одлука о измени Одлуке о подизању споменика Бранку Пешићу, усвојена на седници Скупштине града Београда одржаној 9. јуна, ''измешта'' омиљеног градоначелника са првобитно усвојене локације на Масариковом тргу на нову, где ће бити видљивија и боље уклопљена у постојећу архитектуру и амбијент Старог језгра Земуна.
Мобилни пункт за вакцинацију данас у Земуну и Батајници: Грађани могу да бирају између ове две вакцине!
КВАРТЕТ ВЛАДИМИРА МАРИЧИЋА У ЗЕМУНУ: Познат по оригиналном етно звуку
Промоција словеначких месних специјалитета на пијаци "Каленић"
Сагласности за ову измену дале су Градска општина Земун, Завод за заштиту споменика културе града Београда, Градски урбанистички завод, Министарство културе и информисања и ЈКП ''Зеленило - Београд''.
Одбор за подизање споменика креативни део посла поверио је академском вајару Марку Кратохвилу, који од 2009. године живи у Лос Анђелесу и у међународним размерама је изградио репутацију оригиналног амбијенталног скулптора.
За непроцењив допринос Београду име Бранка Пешића од 2004. године носи улица у Земуну којој је живео, као и у Лазаревцу и Петровичићу (Сурчин).
Бронзани рељеф са његовим ликом налази се у Саобраћајно-техничкој школи ''Земун'', која се до 1992. године звала Аутосаобраћајни школски центар ''Бранко Пешић''. По омиљеном градоначелнику је од 1996. године име носила и једна од месних заједница у Земуну.
А 2016. године на фасаду основне школе ''Бранко Пешић'' у Светотројичиној улици постављена је бела мермерна спомен плоча са Пешићевим ликом у рељефу изливеном у бронзи поводом 30. годишњице његове смрти.
Потомци Бранка Пешића завештали су Удружењу за културу, уметност и међународну сарадњу ''Адлигат'' богату збирку предмета којима се Пешић служио и које је током свог живота добио од славних гостију српске престонице за легат, у оквиру Музеја српске књижевности на Бањици.
Велико дело које је иза себе оставио као учесник у врху власти Београда са најдужим стажом у историји престонице, споменик је, свакодневица и визија: од саобраћајне инфраструктуре (Мостарска петља, мост Газела, Теразијски тунел, Београдски железнички чвор, Београдски метро...), стамбене и пословне изградње (Блок 45, Палата Београђанка, хотел Југославија, план спуштања Београда на реке...), покретања градске радио-станице ''Studio Б'', БИТЕФ-а, ФЕСТ-а и још много других манифестација културе. И на све то ће већ од јесени Бранко Пешић, овековечен у камену на централном градском Великом тргу подсећати своје суграђане и госте Земуна.