Игрица на коју је Србија Данас прва упозоравала стигла у Србију! Родитељи будите опрезни јер убија ДЕЦУ
Игра почиње наизглед безазлено, али се завршава кобно
Портал SrbijaDanas.com међу првима у свету, а свакако први у Србији писао је и упозоравао родитеље на страшну игрицу која се појавила на друштвеним мрежама под називом “Плави кит“. Сада је та игрица наводно стигла и у Србију, иако још увек није познато да ли су се деца упустила у игру. Игрица "Плави кит" однела је већ на стотине живота широм света, а прва жртва пала је и у Хрватској, да би се и ових дана појавила и у нашој земљи. Овим путем поново упозоравамо родитеље на чињеницу да се ова пошаст брзо шири, и да су деца у опасности.
Правила морбидне игре
Игра почиње наизглед безазлено. Учесници добијају корисничко име и испуњавају задатке организатора. У почетку су то лагани задаци — на пример, потребно је нацртати лепог лептира или кита на телу или папиру. Потом задаци постају све тежи, и иду од самоповређивања до самоубиства. Играчима се предлаже да исеку жилетом руку и пошаљу фотографију као доказ, да направе селфи на литици или неком другом опасном месту, да сниме инсценирано самоубиство. У завршници се даје главни задатак — извршити самоубиство и снимити га.
Већина група је “затворена“ и у њих се не може ући без одобрења администратора. Улази се на два начина — добијањем позивнице за “игру смрти“ или деца сама из знатижеље шаљу захтеве, не слутећи шта их тамо чека.
Свака група има своје хаштагове као што су “плави кит“, “море китова“, “лептир“, “у игри сам“, “пробуди ме у 4.20“, “Ф58“и други.
Када се уђе у игру, организатори упозоравају учесника да игра мора бити тајна и да о њој нико не сме ништа да зна, а такође и да је то „игра без повратка“, те да се из ње не може изаћи. Покушаји да се игра напусти доводе до претњи од стране администратора, па деца из страха настављају игру до “победе“ тј. смрти.
Бивши играчи, који су успели да се извуку из вртлога ове смртоносне игре, кажу да се она састоји од 50 задатака распоређених на 50 дана. Задаци обично стижу ноћу или пред зору — у рецимо, 4.20 сати, а последњи дан је у ствари крај игре.
“Ако умреш — побеђујеш. Ако не, ми ћемо ти помоћи“, поручују администратори учесницима игре.
Психолог Александра Јанковић за портал SrbijaDanas.com говорила је раније о овој игрици и томе како можете заштитити дете да се упусте у ову страшну игрицу. Њене савете читајте КЛИКОМ ОВДЕ!
У оквиру нашег пројекта ЛОГ ОУТ насиље, који се реализује у сарадњи са Градом Београдом, а усмерен је на превенцију и сузбијање последица дигиталног насиља, у наредним месецима имаћете прилику да се информишете о томе како да останете безбедни на интернету, на шта треба да обратите пажњу, како да уочите злостављање у дигиталном свету и да стекнете мноштво других корисних знања која ће помоћи да у Србији расту безбедна деца. Подржите нас, јер заштита деце зависи од свих нас!