Баку (86) НАПАЛИ и ИЗУЈЕДАЛИ пси луталице на гробљу у Чачку! Породица је нашла у ЛОКВИ КРВИ!
Луталице су све чешћи проблем у Чачку, нарочито на гробљима где једу храну коју људи остављају "за покој душе".
Чачанку Наталију Масларевић недавно су на градском гробљу напали и изуједали пси луталице. Приликом напада, ова 86-годишња старица је и пала и задобила тешке повреде. По речима породице, она још у чачанској болници и да је у тешком стању. У међувремену по Чачку се шире вести о још неколико напада паса луталица на истој локацији.
САМО У TRAVELLAND-U: ФИРСТ МИНУТЕ ПОНУДЕ ЗА ЛЕТОВАЊЕ У ГРЧКОЈ У ХОТЕЛИМА СА 5 ЗВЕЗДИЦА
Србија треба да зна за овог директора! Из милоште га зову УЧО, а оно што чини за децу је за ПРИМЕР!
СВЕЧАНО У ПАНЧЕВУ: Специјална бригада обележила Савиндан - своју крсну славу (ФОТО)
Надлежни кажу да знају за проблеме у овом делу града и да радници "Зоохигијене" често интервенишу, али да не постоји трајно адекватно решење.
Како је испричао Милинко Даниловић, Наталијин блиски сродник, Наталија је у суботу, 11. јануара, око 10 часова отишла на градско гробље да запали свеће.
- Она је била на гробу, који се налази изнад капеле, и када се враћала, напала су је два пса. Задобила је дубоке ране од уједа и тада је пала између споменика и тешко се повредила. Има отворен прелом зглоба десне руке, прелом бутне кости и кука, који мора да оперише. Срећом, случајно је наишао примаријус др Миодраг Јоровић, хирург Болнице у Чачку, који јој је пружио прву помоћ и зауставио крварење. Он нас је и обавестио о догађају, јер је она повремено губила свест због јаких болова. Уз њу је био све док ми нисмо дошли и док је нису одвезли у болницу. Када смо дошли, поред је била велика локва крви, јер су јој пси буквално откинули део меса на нози. Питање је шта би било да др Јоровић није убрзо наишао - испичао је Даниловић који у име целе породице, велику захвалност због хуманости упућује др Јоровићу, као и особљу Ургентног одељења и др Ранитовићу, дежурном лекару.
Даниловић каже да је полиција по службеној дужности дошла други дан у болницу и да су направили службену белешку.
- Наталија се никада није плашила паса. Пре овог догађаја она је била витална, сама је бринула о себи - рекао је Милинко Даниловић и најавио да ће породица тужити надлежне службе у граду.
Драган Николић, директор ЈКП "Градско зеленило", у оквиру кога послује радна јединица "Градско гробље", наглашава да је проблем паса луталица на гробљу евидентан, због хране коју суграђани остављају.
- Изузетно ми је жао што је госпођа доживела напад на гробљу и надам се да ће се опоравити. Иначе, за хватање паса и третмане задужена је "Зоохигијена" и радници на гробљу, кад год примете псе луталице, обавештавају ову службу. Они, заиста, долазе на сваки позив. И овом приликом молим грађане да обавесте управу, када примете псе луталице, како би они позвали раднике "Зоохигијене" - рекао је Николић.
Александар Максимовић, управник "Зоохигијене", каже да од почетка рада Прихватилишта за напуштене животиње у Милићевцима, ова служба често има позиве са градског гробља.
- Углавном нас зову грађани који имају проблеме са псима луталицама, као и радници на гробљу. Али одлазимо и по позиву комуналне инспекције и полиције. Најмање једном седмично наше екипе, када патролирају градом, одлазе и на ту локацију. Али ту имамо две врсте проблема. Један број паса, који су лоцирани на гробљу, већ је прошао кроз процедуру, имају ушне маркице… Додатни проблем је сама локација гробља, јер се пси, приликом хватања, завлаче између самих гробница и споменика, што нашим радницима знатно отежава посао. Још већи проблем прави једна група суграђана, који хране те псе и штите их. Често доживљавамо непријатности управо од њих, јер нам прете, псују, вређају наше раднике… Тако смо, буквално, између чекића и наковња – каже Максимовић и подсећа да је задатак "Зоохигијене" уклањање паса луталица са јавних површина, и да их, у складу са важећим Законом, подвргавају одређеним ветеринарским третманима (чиповање и третман против кожних паразита), а онда враћају на место где су их и ухватили.
- Баш ако се ради о изузетно агресивним животињама, за које знамо да су некога нападали, остављају се на некој другој локацији. Само протекле седмице на гробљу смо ухватили четири пса, а то је неки просек за недељу дана - наводи он.
На питање да ли постоји неко трајније решење, Максимовић одговара одрично.
- Трајно решење, у складу са Законом, не постоји… Ми смо са те локације уклонили велики број паса који су правили проблеме, али се стално појављују нови или у потрези за храном, или људи оставе штенад на гробљу. Тако се вртимо у кругу и врло је тешко трајно решити тај проблем - каже Максимовић.
ОТЕО РАДНИЦИ МЕЊАЧНИЦЕ ТОРБИЦУ СА 92.000 ДИНАРА: Ухапшен мушкарац из Свилајнца који је покрао несрећну жену!
СРПСКИ ЕПИДЕМИОЛОГ открива: Да ли је ОПАСНО јести кинеску храну и куповати у кинеским радњама због КОРОНАВИРУСА?
ОБЕЛЕЖЕН ДАН СЕЋАЊА НА ЖРТВЕ ХОЛОКАУСТА У СРБИЈИ: Положени венци на Старом сајмишту
Јавила се нестала АДРИАНА (18)! Звала са СКРИВЕНОГ БРОЈА и саопштила ОЦУ ГДЕ ЈЕ: Истрага не стаје!
Нишлија Синиша (70) завршио у душевној болници због љубави са девојком (20): Мисле да сам ЛУД јер волим млађу!