БОРБА НИКАДА НИЈЕ ПРЕСТАЈАЛА, НИКАДА: Српски лекари од марта на фронту, њихов апел нацији тера сузе на очи (ВИДЕО)
Код нас је тренутно благи пад броја новозаражених, али стручњаци кажу да не сме бити опуштања
Како је данас навело више наших медицинских стручњака, Србија је једна од земаља у свету која има најмању смртност од ковида, али нема простора за опуштање - довољан је пламичак који може да направи буктињу.
ВУЧИЋ ОТКРИО СТРАШНЕ ПОДАТКЕ: Корона хара, а стотине хиљада Срба ушло у земљу до јутрос
ВУЧИЋ НАЈАВИО ЈОШ ЈАЧУ БОРБУ ПРОТИВ КОРОНЕ: Стижу Фајзерове вакцине, набављаћемо их и од свих осталих
АЛАРМ ДИРЕКТОРКЕ БОЛНИЦЕ У БАТАЈНИЦИ: Корона вирус је мутирао, знамо и ко су најопаснији преносиоци
У Србији је у последња 24 сата потврђно 3.888 нових случајева корона вируса, а преминуле су 52 особе. Од последњег пресека тестирано је 12.578 особа. Хоспитализована је 9.581 особа, а на респриаторима је тренутно 326 пацијената. Проценат смртности је 0,89 одсто.
У Србији је тренутно благи пад броја новозаражених, али стручњаци кажу да и даље не сме бити опуштања.
Директорка КБЦ Бежанијска коса проф. др Марија Здравковић рекла је да бројке о броју новозаражених короном и даље упозоравају да се Нова година не може славити као раније и да не сме бити опуштања.
- До скоро је било да не пређемо 100, па 500 и онда су бројке скочиле. Ми смо у благом затишју, али оно је на стакленим ногама. Довољан је пламичак који може да направи буктињу. Треба да будемо свесни да здравствени радници су преморени, они из моралних разлога не узимају одморе. Не знам шта ту има да се слави - истакла је др Здравковић.
- Ми смо једна од земаља у свету која има најмању смртност од ковида. Једна Белгија има катастрофалну смртност. Србија има мању смртност и од Швајцарске. Имамо добре резултате захваљујући здравственом систему који је добар, и због наше брзе реакције - додаје она.
Директор Опште болнице у Панчеву др Слободан Овука каже да грађани треба да схвате озбиљност ситуације са кроном.
- Није наивно нимало, и када се прича да је затишје, ми смо имали борбе. То су људи са именом и презименом, који се нама уцртају у меморију. Нажалост, мислим да један део народа није свестан тога - каже др Овука.
Да је ситуација и на југу Србије критична, потврдио је и анестизиолог КЦ Ниш проф. др Радмило Јанковић.
- Наш капацитет је макимлално 70 кревета за најкритичније пацијенте. Ми смо увек на ивици капацитета, а последњих 48 сати се број пацијената не повећава. Борба никада није престајала, никада. И даље је јако тешко и не стиче се утисак да ситуација нагло попушта - за сада смо задовљни јер се не појачава - закључио је доктор Радмило Јанковић.